"На сьогодні секретар РНБО сформулював цей пункт як «інформаційна твердість». Це загальна історія, до якої залучені різні структури, зокрема обидві розвідки, а також СБУ"
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Ця пісня про добрі і світлі почуття. Мені сподобалось слово “Неабищо”, бо воно не звичне, ми так називаємо людей які нам подобаються, чи яких ми кохаємо. Мене називали “моє неабищо”, мені це сподобалось, тому що я відчула в цьому слові певну унікальність, милозвучність. Це слово і смішне, і дивне, але дуже моє”, - коментує TAYANNA.
Під заборону також потрапила й інша агропродукція
Уряд угорщини ввів тимчасову заборону на імпорт аграрної продукції з України для підтримки інтересів власної фермерської спільноти. Представники країни зазначили, що роблять такий крок за прикладом Польщі. Разом із тим в Угорщині заявили, що українські сільгоспвиробники використовують методи, які заборонені в ЄС для уникнення зайвих витрат.
Про це повідомляє уряд Угорщини. Загалом країна забороняє імпортувати українське зерно та олійні культури. Заборона тимчасова, і триватиме до 30 червня 2023 року.
“Уряд прихильний до відстоювання інтересів угорської фермерської спільноти, тому за відсутності значущих заходів ЄС він тимчасово, подібно до Польщі, забороняє імпорт зерна та олійних культур, а також низки інших сільськогосподарських продуктів з України до Угорщини”, – заявив міністр сільського господарства країни Іштван Надь.
Окремо він стверджує, що в Україні сільгоспвиробники користуються методами, які прямо заборонені в ЄС. Це начебто дозволяє їм уникати зайвих витрат та активно експортувати на європейський ринок велику кількість м’яса птиці, яєць та меду разом із зерном та олійними культурами. Через це “фермери Центрально Європи не можуть продавати власну продукцію”.
В повідомленні Міністерства сільського господарства Угорщини зазначається, що країна очікує, що ЄС до цього терміну перегляне тимчасове скасування мит на українські товари та “забезпечить справедливі ринкові умови для європейського сільського господарства”. Наразі невідомо, чи збирається дійсно ЄС переглядати послаблення, які були зроблені для підтримки української економіки.
Після того, як Європейський союз вирішив спростити для України експорт продукції, тимчасово скасувавши мита на наші товари, дехто виявився цим незадоволений. Зокрема, через Польщу відбувався транзит українських товарів, що обмежувало можливість польських аграріїв вести власну торгівлю, оскільки купувати в України всім було вигідніше.
Фермери Польщі влаштували ряд акцій протесту, вимагаючи заборонити перевезення через країну продукції з України. Під цим тиском уряд Польщі таки звернувся до Єврокомісії про відмову від нульового мита на нашу аграрну продукцію. Проте, Єврокомісія цього не зробила, а продовжила дію безмитного експорту до 5 червня 2024 року.
7 квітня стало відомо, що Україна призупиняє експорт в Польщу пшениці, кукурудзи, ріпаку і соняшнику. Питання за два дні до цього обговорювали і Володимир Зеленський з прем’єр-міністром Польщі Матеушем Моравецьким. Також відомо, що 17 квітня у Польщі мають підписати угоду про транзит українського збіжжя до третіх країн через польську територію.
Нагадаємо, що Україна отримає від країн G7 понад 5 млрд доларів допомоги.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.