Імпорт зерна з України може заборонити ще й Румунія
Румунія слідом за Польщею, Угорщиною та Словаччиною може заборонити імпорт зерна з України. Так, керівна Соціал-демократична партія Румунії (PSD) просить коаліційний уряд затвердити надзвичайний захід про тимчасову заборону на імпорт українського зерна. Про це пише Reuters.
Видання зазначає, що водночас соціал-демократи вважають, що Румунія повинна продовжувати підтримувати Україну, сприяючи транзиту української продукції в інші країни. Про це йдеться в повідомленні політсили.
"PSD вимагатиме від правлячої коаліції ухвалення політичного рішення, яке зобов’язує уряд Румунії терміново видати нормативний акт для тимчасового призупинення імпорту агропродовольчої продукції з України, як це сталося в інших державах, які мають кордон з цією країною. … Водночас PSD вважає, що Румунія повинна продовжувати підтримувати Україну, сприяючи транзиту агропродовольчої продукції з цієї країни в інші країни Європейського Союзу або на торговельні шляхи з Чорного моря", - йдеться в заяві PSD.
В PSD наголосили, що заходи підтримки України не мають зачіпати інтереси фермерів сусідніх держав. Соціал-демократи зазначають, що компенсації, отримані від Європейської комісії, не можуть покрити загальну вартість завданих румунським аграріям збитків.
Після того, як Європейський союз вирішив спростити для України експорт продукції, тимчасово скасувавши мита на наші товари, дехто виявився цим незадоволений. Зокрема, через Польщу відбувався транзит українських товарів, що обмежувало можливість польських аграріїв вести власну торгівлю, оскільки купувати в України всім було вигідніше. Фермери Польщі влаштували ряд акцій протесту, вимагаючи заборонити перевезення через країну продукції з України.
У суботу, 15 квітня, уряд Польщі заборонив ввезення зерна та іншого продовольства з України. Після цього Угорщина також запровадила аналогічні обмеження. Причина - підтримка інтересів власної фермерської спільноти.
У міністерстві аграрної політики та продовольства України шкодують про рішення польської сторони й вважають, що воно суперечить двостороннім домовленостям. У відомстві додали, що розуміють важку ситуацію польських фермерів, але акцентують на тому, що сьогодні найскладніша ситуація у фермерів України - вони зазнають колосальних збитків через війну і гинуть на полях від російських мін.
Речниця ЄК Міріам Гарсіа Феррер заявила, що Єврокомісія дізналася про цю заборону Польщі зі ЗМІ. Європейська комісія нагадує, що держава-член ЄС не може в односторонньому порядку приймати торгові рішення, оскільки вони впливають на весь ринок ЄС. Це може просто означати, що це рішення не відповідає законодавству Євросоюзу.
Щодо Словаччини, то Міністерство сільського господарства країни 13 квітня розпорядилось заборонити обробку імпортованого з України зерна, а також продаж продукції з українських зернових на внутрішньому ринку. Рішення про обмеження у Словаччині ухвалили після того, як у партії пшениці з України вагою 1500 тонн, що відправлялась на молотіння, "було підтверджено наявність пестициду, який не дозволений в ЄС і має негативний вплив на здоров'я людини".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.