Україна ще два роки тому мала отримати літаки F-16, - американський генерал пояснив, яка тактика тепер потрібна ЗСУ

Читать на русском

Генерал-лейтенант запасу Повітряних Сил США Девід Дептула пояснив, що зараз Україні потрібно готуватися до використання американських винищувачів

Читать на русском
Генерал Девід Дептула підтримав атаки ЗСУ по РФ
Американський генерал вважає, що єдиний шлях до досягнення цілей зараз - часті атаки України в РФ

Генерал-лейтенант запасу Повітряних Сил США Девід Дептула пояснив, що зараз Україні потрібно готуватися до використання американських винищувачів

Україна мала отримати винищувачі F-16 ще два роки тому, однак зараз про це говорити немає сенсу. Українські сили повітряного флоту мають готуватися до використання цих літаків. Необхідно пристосуватися до того, що ЗСУ мають зараз і чим частіше Україна буде атакувати цілі в РФ, тим скоріше досягне своїх цілей.

Про це повідомив генерал-лейтенант запасу Повітряних Сил США Девід Дептула в інтерв'ю АрміяInform. За його словами, хоча Україна й мала отримати ці літаки раніше, наразі все залежатиме від їх кількості. Чим більша кількість цих літаків буде в ЗСУ, тим сильнішою буде українська армія у майбутньому. 

Американський генерал підкреслив, що F-16 позитивно вплинуть на Повітряні сили ЗСУ. Він закликав країни-партнери збільшити кількість переданих Україні винищувачів F-16, а також забезпечити їх вдосконаленими блоками та сучасним озброєнням, що стане важливим кроком у зміцненні потужностей Повітряних сил.

"Країни-партнери повинні збільшити кількість винищувачів F-16, що надаються Україні, повинні надати вдосконалені блоки F-16, а також сучасне озброєння для F-16. Це стане продовженням посилення спроможностей Повітряних Сил", - сказав він.

Також він підкреслив необхідність частіше атакувати військові об'єкти на території РФ: російські летовища, комунікаційні центри, НПЗ тощо. Це ключові об'єкти, атакуючи які Україна скоріше досягне своїх цілей, підмітив Дептула.

"Чим частіше Україна зможе безпосередньо атакувати російські аеродроми, центри управління та контролю, комунікації, паливні, електрогенеруючі об’єкти та інші критичні ключові для росіян об’єкти, тим більша ймовірність того, що Україна досягне своїх цілей. Так, авіація має потенціал бути вирішальною. Але, ймовірно, найкращий спосіб для України досягти своїх військових цілей - скоординовані дії в усіх сферах: повітряній, космічній, морській, сухопутній, кіберпросторі. Так можна паралізувати здатність росії продовжувати агресію і злочини проти українського народу", - підкреслив він.

ЗСУ адаптували американські бомби до радянських літаків

Минулого року партнери уклали угоду про передачу сучасних винищувачів для України, яка зумовила створення авіаційної коаліції. За цією угодою, Україна отримає американські літаки F-16. Однак передача буде поетапною, з початку передбачено передачу лише кількох одиниць. Президент України Володимир Зеленський раніше зазначав, що для встановлення повітряного паритету Україні необхідно понад 100 сучасних літаків. У Повітряних силах ця сума наближалася до 128 одиниць.

Повітряні Сили ЗСУ вдосконалили радянські військові літаки для використання американських авіабомб GBU-39. Ці невеликі керовані бомби використовують для ударів по російським окупантам. За даними журналістів з The Washington Post, які посилаються на інформовані джерела, українські пілоти успішно використовують GBU-39 у бойових операціях. Фото літака з цими бомбами, закріпленими під крилом, вже доступне для загального огляду. На одній з бомб видно заретушований напис та дата – 12 травня 2024 року. За оцінками фахівців, ефективність використання GBU-39 з українських літаків складає 90%.

Щоправда видання Reuters пише, що російські війська швидко навчилися глушити навігаційну систему GLSDB, через що бомби не досягають своїх цілей. Незважаючи на те, що виробник Boeing запевняє у здатності бомби частково протистояти глушінню, для повного вирішення цієї проблеми знадобиться кілька місяців, зазначило одне з джерел.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.