Військові ЗСУ отримуватимуть додаткову відпустку за знищений корабель чи літак РФ

Читать на русском

Відповідну постанову Кабмін ухвалив 21 травня

Читать на русском
Відпустки в ЗСУ
А от за знищений танк дадуть всього три дні

Відповідну постанову Кабмін ухвалив 21 травня

Бійці ЗСУ зможуть отримати додаткові дні відпустки, якщо гарно проявлять себе на фронті. Зокрема, за знищений корабель чи літак РФ їм надаватимуть по п'ять днів відпустки. А от за спалений ворожий танк дадуть всього лише три дні. 

Про це йдеться у новій постанові Кабміну під номером 585. Вона вступила в силу вчора, у вівторок 21 травня. 

Окрім вищезгаданих танків, літаків та кораблів, у постанові прописані й додаткові типи техніки ворога. Так, за знищення ЗРК, гелікоптера чи системи РЕБ або ППО даватимуть чотири дні відпустки.

За знищення бойової машини десанту, бронетранспортера, командно-штабної машини, бойової машини піхоти, артилерійської системи нададуть три дні. Стільки ж можна отримати за збиття важких безпілотників великої дальності та крилатої або балістичної ракети.

Бронеавтомобіль або вантажівка окупантів, які знищить український боєць - це два дні відпустки. Те ж саме за ураження засобів контрбатарейної та радіолокаційної боротьби або ж за БПЛА середньої дальності. А от знищений легкий безпілотник малої дальності винагороджується одним днем відпустки.

"За рішенням командира військової частини, начальника підрозділу, органу, закладу чи установи СБУ відпустку також можуть надавати іншим військовослужбовцям (однак не більше ніж трьом), які брали безпосередню участь у виявленні або знищенні ворожої техніки. Підтвердженням знищеної техніки є журнал бойових дій, рапорт командира та відеозапис. У рапорті повинні бути зазначені дата, час, спосіб та тип знищеної техніки", - йдеться в постанові. 

При цьому загальна тривалість відпустки не повинна перевищувати 15 календарних днів на рік. За бажанням самого військового така відпустка може надаватись одночасно зі щорічною основною відпусткою або її частиною, зазначається в постанові. 

Системи заохочень для військових 

Зазначимо, що в армії нерідко існують системи заохочень за знищення ворожої техніки. Таким чином командування має намір мотивувати бійців активніше брати участь у бойових діях. 

Системи заохочень за знищення ворожої техніки в армії мають свою давню історію. Одним з найвідоміших прикладів є програма "Танк на танк" (Tank on Tank) під час Другої світової війни.

У 1942 році американська армія запровадила цю програму для стимулювання військових до знищення німецьких танків. Солдатам обіцяли премії та нагороди за кожен спалений ворожий танк. Це стимулювало бійців до більш ефективного використання зброї та тактичних прийомів для знищення ворожої техніки.

Заохочення за знищення ворожої техніки має кілька цілей. По-перше, це сприяє підвищенню бойового духу та мотивації військовослужбовців. По-друге, це допомагає позбутися ворожих загроз на полі бою та знизити потенційну загрозу для власних військ. Також це може мати стратегічне значення, оскільки знищення ворожої техніки може обмежити можливості противника у проведенні операцій.

Раніше ми розповідали про історію британського добровольця в Україні. Він пройшов пішки з Будапешту до Ужгорода, аби доєднатися до лав ЗСУ

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.