Росія навчилась глушити американські високоточні бомби GLSDB, які застосовують ЗСУ - Reuters

Читать на русском

Виробник Boeing стверджує, що бомба здатна протистояти глушінню, але знадобляться місяці на те, щоб вирішити проблему

Читать на русском
Бомби GLSDB
Малокаліберні бомби наземного запуску GLSDB. Анімаційний колаж Clash Report

Виробник Boeing стверджує, що бомба здатна протистояти глушінню, але знадобляться місяці на те, щоб вирішити проблему

Україна стала першою країною, яка використовує наземні плануючі бомби малого діаметра GLSDB (Ground Lanched Small Diameter Bomb), розроблені Пентагоном. Ці передові боєприпаси здатні вражати цілі на відстані до 160 км, оминати перешкоди та засоби протиповітряної оборони, а також планувати у будь-якому напрямку після запуску з висоти. Однак російські війська швидко навчилися глушити навігаційну систему GLSDB, через що бомби не досягають своїх цілей.

Про це повідомили Reuters троє обізнаних джерел. Незважаючи на те, що виробник Boeing запевняє у здатності бомби частково протистояти глушінню, для повного вирішення цієї проблеми знадобиться кілька місяців, зазначило одне з джерел.

Протягом минулого року Україна активно шукала зброю з дальністю більшою, ніж 43 милі (69 км), яку забезпечують американські ракети GMLRS. Це було необхідно для того, щоб Київ міг завдавати ударів по російських лініях постачання та пунктах збору.

На цей запит відреагувала компанія Boeing Co, яка запропонувала Пентагону нову зброю з дальністю 100 миль (161 км) — наземну плануючу бомбу малого діаметра (GLSDB). Ця бомба має невеликі крила, які збільшують її радіус дії, і складається з бомби GBU-39 малого діаметра (SDB) та ракетного двигуна M26, обидва з яких широко використовуються в США та є відносно недорогими. Однак навігаційна система GLSDB, яка дозволяє їй обминати гори та засоби протиповітряної оборони, стала ціллю для російських перешкод.

Ця бомба була спільно розроблена компаніями SAAB AB та Boeing ще до повномасштабного вторгнення Росії в Україну у 2022 році. Перешкоди виникають, коли значна кількість енергії передається в зону, блокуючи сигнали пристрою. Росія використовує цю тактику для придушення українських радіостанцій, безпілотників та навіть артилерійських снарядів Excalibur з GPS-наведенням.

Україна використовує GLSDB з початку цього року, і експерти відзначають, що вони показали себе недостатньо ефективно через російське глушіння. Крім того, Україна використовує тактичні ракетні системи ATACMS, які мають дальність до 180 миль (300 км).

Перешкоди на полі бою в Україні є невід’ємною реальністю, і численні системи зброї стикаються з цими та іншими контрзаходами, зазначає Том Карако, експерт із озброєнь Центру стратегічних і міжнародних досліджень.

"Незалежно від того, чи буде протидія цим викликам через технічні модернізації або альтернативні методи застосування, ефективність далекобійної зброї залишатиметься високою", — підсумував він.

Україна могла отримати точніші ATACMS

19 травня стало новим "чорним" днем для Чорноморського флоту РФ у тимчасово окупованому Криму. Цього дня Сили оборони України відмінусували морський тральщик "Ковровець", а вже наступного, 20 травня, у ВМС ЗСУ допустили, що ЗСУ могли уразити більш "жирну" ціль - малий ракетний корабель "Циклон", який є останнім носієм крилатих ракет на півострові. В обох випадках Україна могла використати точні ракети ATACMS, на атаку яких раніше традиційно скаржилось російське Міноборони.

Журналісти видання Forbes стверджують, що уразити судно окупантів вдалося парою американських ракет ATACMS. Однак мова йде про більш точніші ракети, із 470-фунтовими боєголовками.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.