Союзники України реагували на рейд в Курській області вже по факту, коли він був у розпалі
Україна тримала у таємниці від своїх західних союзників плани щодо свого вторгнення в Росію. Захід дізнався про Курську операцію вже після того, як ЗСУ завдали удару. Але, зокрема, в ЄС вважають, що Київ має повне право атакувати територію Росії.
Про це пише Bloomberg з посиланням на джерело у західній розвідці. Видання зазначає, що західні союзники України не знали подробиць її наступу на Курську область, поки він не був у розпалі.
ЗСУ здійснили наземне вторгнення в Росію 6 серпня. Напад огорнутий густим туманом війни, який також вплинув на західних партнерів України.
Інформація надходила через російських офіційних осіб, російських військових блогерів, а також через повідомлення в соціальних мережах, мало з яких можна перевірити незалежно. Українці офіційно робили поодинокі заяви без конкретики. Проте, зауважує Bloomberg, вимальовується картина ретельно спланованої операції великого масштабу.
Україна обмірковувала кілька ідей, включаючи удар по Курську, повідомив неназваний західний чиновник, знайомий з цим планом. Союзники реагували на рейд вже по факту, коли він був у розпалі.
Речниця Білого дому Карін Жан-П’єр заявила, що США попросять Україну розповісти більше про її стратегічні цілі та задуми. Отже, на той момент Україна вже надала США частину інформацію.
Президент Володимир Зеленський заявив у вівторок, 13 серпня, що його війська контролюють 74 населених пункти в регіоні, а головком ЗСУ Олександр Сирський оголосив, що Україна утримує близько понад 600 квадратних км території. Тим часом губернатор Бєлгородської області РФ, що межує з Курськом та Україною, оголосив надзвичайний стан.
Союзники України по НАТО переважно не висловлювали оцінку атаки, за винятком того, що Європейська комісія заявила минулого тижня, що Україна має "законне право" діяти на російській території. Україна дуже зацікавлена в тому, щоб відображати свої дії в Курську - і прийняття рішень в інших місцях на полі бою - як незалежні від своїх західних спонсорів. Президент Володимир Путін стверджував у понеділок, що атака була "західною".
"Ворог за допомогою своїх західних господарів - виконує їхню вказівку, і Захід веде проти нас війну, використовуючи українців", - заявив диктатор.
Це знайома лінія - Путін і його союзники давно прагнули зобразити підтримку України як маріонеткову. Західні країни кажуть, що, хоч і надають підтримку, Україна веде війну самостійно.
Вже понад тиждень, як підрозділи ЗСУ прорвали кордон та увійшли у Курську область. Вони впевнено просуваються вглиб Росії, захоплюючи населені пункти. Станом на 13 серпня під контролем нашої армії знаходилися 74 російські населені пункти. Зранку 14 серпня з'явилися повідомлення, що ще близько чотири села захопили українські військові.
Успішна операція українських військ на території Росії після більше ніж двох років боїв в Україні при усіх ризиках має значну психологічну цінність для Києва, підвищуючи моральний дух як українських військових, так і цивільного населення, а також демонструючи слабкість російської влади та військових, пише The Washington Post.
Радник глави Офісу Президента України Михайло Подоляк назвав чотири цілі Курського наступу. Перша ціль - посунути російську артилерію на необхідну відстань, щоб її нею не можна було бити по цивільному населенню України. Друга мета - перерізати логістичні маршрути, які дозволяють росіянам ефективно підвозити резерви по всій лінії фронту. Третє завдання - показати неспроможність російського громадянського та військового керівництва. Четверта мета - це перенесення війни на територію Росії.
Нагадаємо, Financial Times вважає, що Україна пішла в наступ на Курську область, щоб зробити ці території "розмінною монетою" у майбутніх переговорах з Росією. Окрім того, Київ готується до вірогідного повернення Дональда Трампа в Білий дім та робить базу для "торгів" з ним.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.