Наступ у Курській області: у DeepState назвали нові населені пункти, які перейшли під контроль України

Наразі Суджа повністю під контролем ЗСУ

бтр, бронетранспортер, прапор україни, курська область карта, суджа знак
Новий поступ ЗСУ вглиб Курської області: аналітики відзначили на карті, які села та міста взяли українці

Аналітичний проєкт DeepState оновив карту бойових дій у Курській області Росії. Станом на 14 серпня підтверджено контроль ЗСУ над Суджею. Перераховано ще шість населених пунктів регіону, які перейшли під контроль українських сил.

Як зазначають аналітики, Сили оборони України звільнили Любимівку, Гончарівку, Лебедівку, Заолешенку, Курилівку, Плехово та інші населені пункти Курщини. Зазначимо, що у своїй доповіді 14 вересня головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський офіційно повідомляв лише про зачистку від росіян Суджі. Про контроль над рештою шести населених пунктів аналітики пишуть, спираючись на інформацію зі своїх джерел.

Дані: DeepState
Дані: DeepState

 

За даними Сирського на 12 серпня, Україна контролювала близько 1000 кв. км Курської області. Інформатор на прикладах показав, чи багато це, чи мало, і з'ясував, що за тиждень ЗСУ взяли під контроль майже стільки ж територій РФ, скільки окупанти захопили в Україні за весь 2024 рік. 

13 серпня Сирський зазначав, що ЗСУ на різних ділянках присунулися ще на відстань від 1 до 3 км вглиб Росії та зайняли ще 40 кв. км території, контролюючи загалом 74 населених пунктів. 14 серпня головком ЗСУ додав, що ВСУ продовжує далі просуватися на території Курської області РФ, але не приводив нових даних по контролю території. 

Операція ЗСУ в Курської області

12 серпня президент України Володимир Зеленський вперше офіційно підтвердив інформацію про те, що Збройні сили України наступають в Курській області РФ (про бойові дії на Курщині відомо з 6 серпня). Головком ЗСУ Олександр Сирський стверджує, що під контролем українських сил перебуває 1000 квадратних кілометрів російської території. Глава держави повідомив, що доручив МВС та СБУ підготувати гуманітарний план для території проведення операції.

На відміну від Росії, Україна не має територіальних претензій до своїх сусідів та не планує анексію Курської области, заявили 13 серпня в МЗС України. Головним завданням операції в Курській області є порятунок життів українців, які щодня піддаються ракетним обстрілам з боку Росії.

У ЗСУ не розкривають чисельність українських військ, які беруть участь в операції. Західні ЗМІ оцінюють угруповання ЗСУ на цьому напрямі як "кілька бригад" - від п'яти до 10 тис. осіб. Росія, за даними інформованих українських джерел, продовжує перекидання резервів і теж зібрала для контрудару під Суджею до 10 тис. військових. Але в них може не бути бажання гарно воювати.

Начальник Генштабу РФ Валерій Герасимов 7 серпня пообіцяв російському диктатору Володимиру Путіну, що російська армія розгромить ЗСУ в Курській області та вийде на кордон РФ. Швидко це не трапилось, і Путін 12 серпня сам зажадав від підлеглих, щоб сили окупантів витіснили ЗСУ з території Росії та взяли кордон під надійний контроль.

До того ж диктатор, за чутками, усунув Герасимова та доручив командувати захистом Курщини своєму колишньому охоронцю, чинному секретарю Держради РФ Олексію Дюміну. При цьому Путін очікує, що Київ "продовжить спроби дестабілізації" у прикордонних регіонах РФ, у тому числі у Брянській області

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube