У Зеленського зізналися, які чотири політичні цілі має наступ ЗСУ у Курській області

Ефективність рішення зайти у Курщину очевидна, вважає Подоляк

Михайло Подоляк, розбита російська техніка
Наступ на Курщині - це велика операція зі знищення військових об'єктів РФ по всій території області, заявив Подоляк

Збройні Сили України зайшли у Курську область, щоб знищувати військові об'єкти РФ. Жодної війни проти цивільного населення Україна не вестиме, проводити окупаційні дії не збирається. Головне - вирішення військових завдань, тобто знищення військових об'єктів, яких у Курській області надзвичайно багато.

Ефективність рішення зайти у Курську область очевидна, вважає радник глави Офісу Президента України Михайло Подоляк. У коментарі виданню "Медуза" він наголосив, що це велика операція з метою знищення військових об'єктів РФ по всій території області.

"Там знаходиться неймовірна кількість строковиків, військових об'єктів - українським збройним силам є чим займатися", - зазначив радник.

Але Подоляк підкреслив, що військові цілі може коментувати лише військове командування, і не під час самої операції, тому що ефект несподіванки та таке швидке проникнення ЗСУ на територію Росії продовжує позначатися на ході наступу і дає необхідні результати.

"Я можу говорити про політичні цілі. Перша ціль - Україна веде оборонну війну, вичавлюючи російську артилерію на необхідну відстань, щоб її не можна було використати по цивільному населенню", - пояснив радник.

Друга мета, за словами Подоляка – перерізати логістичні маршрути, які дозволяють росіянам ефективно підвозити резерви по всій лінії фронту. Рокадні дороги, центри накопичення, тренінгові центри - це теж руйнується, підкреслив він.

Третє завдання - показати неспроможність російського громадянського та військового керівництва. Воно, за оцінкою радника голови ОП, "не може зрозуміти, що відбувається", не здатне на швидкі ефективні рішення та своїми діями ще раз доводить, що слабко керує ситуацією.

"У цьому сенсі мало що змінилося з часів вагнерівського походу 2023 року. Відповідно, для наших партнерів має бути очевидним, що Росія не настільки сильна, щоб контролювати внутрішні ризики, що поступово наростають через війну", - пояснив Подоляк.

Четверта мета - виразна та проста. Це перенесення війни на територію Росії.

"При вході в Курську область ми побачили, наскільки шоковані люди: вони мешкають в іншій реальності. Їм здається, що війна вже триває чи не на території країн Європи, а в них жодних ризиків немає. Нині вони бачать зовсім іншу ситуацію. Звичайно, все це матиме тяжкі соціальні наслідки для Росії. Можливо, нарешті розпочнеться якась дискусія про те, що це за війна і які наслідки вона призведе", - сподівається радник.

Подоляк підсумував, що глобальний сенс української операції на Курщині - показати неспроможність Росії з військової точки зору, з погляду готовності швидко реагувати на кризові ситуації та з точки зору контролю за внутрішнім простором.

Курський наступ та переговори з РФ

Радник голови ОП відреагував на заяву російського диктатора Володимира Путіна, який публічно виключив можливість переговорів з Україною після появи ЗСУ у Курській області. Подоляк звернув увагу, що кремлівський диктатор ніколи не говорив про переговори у класичному розумінні. Путін завжди пропонував капітуляцію на умовах РФ, а на це Україна не піде в жодному разі, запевнив він.

"Україна вважає, що переговорний процес із Росією можливий, лише якщо вона розумітиме, що ціна війни для неї зростає. Це означає, що мають працювати інструменти примусу. Один із цих інструментів - це військова поразка Росії. Те, що відбувається в Курській області, - ще одна військова поразка Російської Федерації. Чи працюватиме цей інструмент з примусу Росії і чи призведе до переговорів? Окремо ні, а разом із іншими чинниками - так", - заявив Подоляк.

Курська операція та її значення

Вже тиждень, як підрозділи ЗСУ прорвали кордон та увійшли у Курську область. Вони впевнено просуваються вглиб Росії, захоплюючи населені пункти. Станом на 13 серпня під контролем нашої армії знаходилися 74 російські населені пункти. Зранку 14 серпня з'явилися повідомлення, що ще близько чотири села захопили українські військові.

Успішна операція українських військ на території Росії після більше ніж двох років боїв в Україні при усіх ризиках має значну психологічну цінність для Києва, підвищуючи моральний дух як українських військових, так і цивільного населення, а також демонструючи слабкість російської влади та військових, пише The Washington Post.

Щоб зупинити наших воїнів російські окупанти почали швидко виводити підрозділи із Запоріжжя та Херсонщини. Також Росія проводить передислокацію військ зі свого балтійського ексклава Калінінграду до Курської області. Навіть говорять, що РФ може провести додаткову мобілізацію, щоб закрити свої потреби. У ЗСУ говорять, що готові до цього.

Міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук та український омбудсмен Дмитро Лубінець 14 серпня наголосили, що наступ на Курщині проводиться з метою створення буферної зони – у цілях самооборони та щоб убезпечити українське населення у прикордонних районах (таку ж саму ціль декларував і Зеленський). При цьому Україна дотримується міжнародного гуманітарного права, Гаазьких конвенцій 1907 року та Женевських конвенцій.

Financial Times вважає, що Україна пішла в наступ на Курську область, щоб зробити ці території "розмінною монетою" у майбутніх переговорах з Росією. Окрім того, Київ готується до вірогідного повернення Дональда Трампа в Білий дім та робить базу для "торгів" з ним. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube