Україна захоплює Курщину, готуючись до сильного тиску з боку Заходу щодо перемовин - FT

FT вважає, що Україна пішла в наступ на Курську область, щоб зробити ці території "розмінною монетою" у майбутніх переговорах з Росією, також так Київ готується до повернення Трампа в Білий дім

Наступ на Курську область
Тепер Київ може мати російську землю для обміну територіями

Україна знає, що на неї будуть тиснути, щоб вести переговори про припинення війни, особливо якщо Дональд Трамп виграє президентські вибори у США. Тому Київ готується до "торгів" з ним, захоплюючи російські землі. Україна стурбована тим, що її можуть примусити до несправедливого та нестабільного миру під загрозою припинення постачання озброєння.

Про це пише газета Financial Times. Видання наголошує, що неясність щодо стратегічних цілей першого вторгнення на російську територію після Другої світової війни має сенс: це змушує ворога здогадуватися.

Президент Зеленський назвав лише одну мету зухвалого наступу своєї армії на Курську область: створити буферну зону в прикордонній області, яку росіяни використовували для ударів по Сумській області. Аналітики з питань оборони, українські солдати й навіть диктатор Володимир Путін запропонували власні пояснення операції:

  • відвести російські війська від фронту, де українські війська повільно втрачають позиції;
  • відновити віру в наступальну здатність України;
  • використовувати територію Росії як важіль впливу на будь-які переговори з Москвою.

FT зауважує, що захоплення Курської області як "розмінної монети" у майбутніх переговорах - найпереконливіша стратегічна ціль України. Її озвучував й Путін. Але ця ціль також є найнебезпечнішою.

Financial Times підкреслює, що Київ знає, що на нього тиснутимуть, щоб вести переговори про припинення війни, особливо якщо Дональд Трамп повернеться до Білого дому після президентських виборів у листопаді. Дипломатично Україна намагалася виступити на передній план, просуваючи власну формулу миру та обіцяючи міжнародну мирну конференцію із запрошенням Росії до 5 листопада.

Експрезидент США не раз заявляв, що здатний досягти миру в Україні за одну ніч, проте не уточнював, як саме. Але кілька його колишніх чиновників й радників припустили, що "мир Трампа" може включати територіальні поступки в обмін на значні гарантії безпеки Заходу.

Київ і багато його європейських союзників стурбовані тим, що адміністрація Трампа примушує Україну до несправедливого та нестабільного миру під загрозою припинення постачання озброєння США. Але за нинішнього рівня військової підтримки Заходу - і внутрішньої мобілізації ресурсів Україною - Києву бракує сил для перемоги. Здається, що Європа все ще не бажає активізуватися. Хоча є "визнання", що європейці повинні будуть зробити більше для озброєння України, немає "суттєвого обговорення варіантів", каже високопоставлений європейський чиновник.

Більшість західних держав заявляють, що хочуть, щоб Київ мав якнайсильнішу позицію для переговорів. До наступу на Курськ минулого тижня в України було небагато варіантів потрапити туди в короткостроковій перспективі. На східному фронті Київ втрачає позиції. Позиції Росії, здається, зміцнилися на півдні, хоча контрольований Росією Крим виглядає дедалі вразливішим. Тепер Київ може мати російську землю для обміну.

FT пише, що це може сподобатися українській громадськості, яка все більше відкрита до врегулювання конфлікту шляхом переговорів з Росією, але все ще значною мірою проти територіальних поступок. Але якщо Київ хоче обміняти землю, яку він захопив у Росії, він повинен утримати її - і ціна цього може стати надто високою. Вторгнення України потрібно буде підтримувати складною операцією логістики, а також ротацією військ і резервами, яких бракувало на сході.

Українські військові та західні аналітики стурбовані тим, що перекидання обмежених ресурсів на Курськ ускладнить Україні утримання стратегічно важливих позицій у Донецьку. Останніми днями там тривають російські просування. Київ ризикує з політичних міркувань перестаратися у своєму новому наступі, як це було минулого року під час приреченої оборони Бахмута.

"Чого може досягти Україна, якщо витратить більше живої сили і техніки, щоб взяти більше прикордонних сіл на Курському напрямку? Від простого контролю над більшою кількістю землі можна отримати обмежену користь", - пише фінський аналітик Еміль Кастехельмі в соцмережі X.

Схоже, Зеленський вважає, що здобутки варті ризику. Як каже Микола Бєлєсков, науковий співробітник Національного інституту стратегічних досліджень, що є частиною Департаменту військової політики України, багато чого залежатиме від масштабу відповіді Росії на вторгнення. Наразі Зеленський залишає свої варіанти та цілі відкритими.

Курська операція 

Вже тиждень, як підрозділи ЗСУ прорвали кордон та увійшли у Курську область. Вони впевнено просуваються вглиб Росії, захоплюючи населені пункти. Станом на 13 серпня під контролем нашої армії знаходилися 74 російські населені пункти. Зранку 14 серпня з'явилися повідомлення, що ще близько чотири села захопили українські військові.

Щоб зупинити наших воїнів російські окупанти почали швидко виводити підрозділи із Запоріжжя та Херсонщини. Також Росія проводить передислокацію військ зі свого балтійського ексклава Калінінграду до Курської області. Навіть говорять, що РФ може провести додаткову мобілізацію, щоб закрити свої потреби. У ЗСУ говорять, що готові до цього.

Окрім того, авіація Повітряних сил ЗСУ вперше з початку наступу на Курську область вдарила з винищувача по позиціях росіян на території Росії. Атаку виконав радянський винищувач Су-27, а не F-16, які нещодавно отримала Україна. Для удару українські військові застосували американські бомби JDAM. Су-27 атакував командний пункт росіян у селищі Тьоткіне за кілька кілометрів на північ від лінії фронту.

Нагадаємо, іноземні ЗМІ заявляють, що Росія може готувати серйозну помсту за операцію України у Курській області. Цілком ймовірно, що ворог підготує масштабний ракетний обстріл, зосереджуючись на ударах по удовому кварталу чи інших важливих об'єктах у Києві. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube