Найстаршому зі звільнених виповнилося 56 років, наймолодшому - 19
У середу, 23 листопада, відбувся черговий обмін військовополоненими між Україною та росією. Додому повернули 36 наших людей — одного цивільного і 35 військових. Серед звільнених — хлопці, які захищали Маріуполь, а також нацгвардійці, що були взяті у полон на ЧАЕС у перші дні повномасштабного російського вторгнення.
Про це повідомив керівник Офісу президента України Андрій Єрмак. Загалом вдалося звільнити 22 нацгвардійців, 8 прикордонників, 4 бійців ВМС, одного хлопця із ЗСУ. У звільненого цивільного, на жаль, ампутована нога.
"Нам вдається повертати додому тих, хто провів у полоні 8 місяців війни. У місті Славутич є бігборд, на якому написано, що захисників ЧАЕС чекають вдома. Вони повертаються — і не тільки вони. Ми повернемо всіх", - сказав Єрмак.
Як зазначили у Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими, серед визволених — представники ЗСУ, Нацгвардії, прикордонники, ВМС та цивільна особа. Усі звільнені — чоловіки, переважна більшість — рядові та сержанти.
Також вдалося повернути медиків, водіїв та музиканта оркестру морської піхоти 36-ї окремої бригади. Звільнені з полону захисники представляють 28-му ОМБр, Донецький прикордонний загін, 1-ий окремий батальйон морпіхів, 23-тю окрему бригаду ОГП "Хортиця", 36-ту окрему бригаду морської піхоти, Керченський загін морської охорони, 12-ту бригаду оперативного призначення, 9-ий полк оперативного призначення, Навчальний центр прикордонної служби, 25-ту окрему бригаду охорони громадського порядку НГУ.
"Вдалося визволити 20 оборонців Маріуполя, а також 15 полонених із ЗАЕС. Кожен третій з визволених має поранення, найстаршому виповнилося 56 років, наймолодшому — 19", - йдеться у повідомленні.
11 листопада в рамках обміну вдалося повернути додому 45 захисників. Усі звільнені – військовослужбовці Збройних сил України, рядовий та сержантський склад. Серед тих, хто повернувся додому, – представники 58-ої окремої мотопіхотної бригади ім. гетьмана Івана Виговського, 53-ої окремої механізованої бригади, 30-ої окремої механізованої бригади, 10-го окремого мотопіхотного батальйону "Полісся", 93-ої окремої механізованої бригади "Холодний Яр", 10-ої окремої гірсько-штурмової бригади, 43-ої окремої артилерійської бригади, 1-ої окремої бригади спеціального призначення імені Івана Богуна. Також вдалося повернути два тіла загиблих захисників.
Нагадаємо, ЄСПЛ зобов'язав росію забезпечити права українських військовополонених. Крім того, Україна має достатню кількість полонених для обміну з росією.
Також Інформатор писав, для чого рф поширює міфи про "українських нацистів" та страшилки про "Aзов".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.