Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Наразі безпекова ситуація в Україні не дозволяють прийняти будь-яке інше рішення
Україна домовилась з Євросоюзом про продовження статусу тимчасового захисту для українців. Його переглянуть, коли безпекова ситуація у країні стане кращою. Наразі таких умов немає.
Про це заявила віцепрем'єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина, передає "Укрінформ". Зазначається, що тимчасовий захист для українців за кордоном діятиме на колишніх умовах. Про примусове повернення наразі не йдеться.
"Ми неодноразово обговорювали питання повернення українців, продовження рішення про тимчасовий захист. Ми прийняли рішення, що статус тимчасового захисту буде продовжений, тому що безпекові умови не дозволяють прийняти будь-яке інше рішення", - сказала Стефанішина.
Стефанішина наголосила, що зміни у статусі тимчасового захисту для українців будуть запроваджуватись таким чином, щоб забезпечити плавне повернення громадян України. Але все це буде згодом, після покращення безпекової ситуації.
За кордоном знаходиться значна кількість українців, які виїхали з країни через війну. Але за статистикою, останнім часом їх число зменшується. Якщо у лютому їх було 4 234 595 осіб, то станом на кінець березня цей показник становив 4 211 495. Таким чином від статусу тимчасового захисту відмовились 23,1 тисяч українців.
Загалом кількість людей із тимчасовим захистом зменшилася у дев'яти країнах ЄС. За цим показником лідирують Чехія, Швеція та Австрія. А ось Німеччина, як і раніше має популярність серед українських біженців. Все завдяки соціальній підтримці. А загалом найкращими для українців за рівнем допомоги є Швеція, Латвія, Німеччина, Литва, Румунія, Португалія та Данія.
Проте в НБУ прогнозують, що після 2024 року очікується поступове повернення мігрантів в Україну. Цей процес буде йти повільно, адже багато людей вже встигли адаптуватися до життя за кордоном. На 2024 рік прогнозується відтік 200 тисяч мігрантів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.