Постійні представники країн ЄС схвалили передання надходжень від прибутків із заморожених російських активів Україні
Постійні представники країн-членів Європейського Союзу у середу, 8 травня, схвалили передання надходжень від оподаткованих прибутків заморожених російських активів Україні. Це було останнім кроком для введення в дію цього механізму. Очікується, що запрацює він уже незабаром.
Про це повідомило бельгійське головування в Раді ЄС. Інформація розміщена на офіційному акаунті в Х.
Це рішення було ухвалене на засіданні Ради Євросоюзу. Кошти від активів країни-агресорки підуть на підтримку відбудови та військової оборони України. Однак це рішення ще мають остаточно затвердити в Раді.
Варто також розуміти, що всю суму російських активів, яка є в Європі (а це понад 260 мільярдів євро) Україні не передадуть. Йдеться саме про відсотки від цих грошей, які накопичуються під час зберігання в ЄС. Однак це також непогана сума - мільярди євро щорічно.
Ще в лютому Євросоюз погодив рішення, яке допомогло б Україні користуватися відсотками з заморожених активів РФ. Відповідно до плану, 90% коштів повинні піти до фонду, який використовують для покриття вартості зброї для ЗСУ. Також за ці гроші проводитимуть відновлювальні роботи.
"Я вітаю сьогоднішню угоду по... пропозиції використовувати доходи від заморожених російських активів для України", - прокоментувала новину голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн.
До повномасштабного вторгнення в Україну Росія значну частину своїх грошей зберігала на Заході. Це нормальна практика для більшості країн світу, адже в тій же Європі діє міцне фінансове право, незалежне судочинство та надійна банківська система. Але після початку війни західні країни заморозили ці гроші. Сумарно йдеться про приблизно 280 мільярдів доларів активів - або 260 мільярдів євро.
Наразі ці кошти переважно знаходяться в ЄС. Для порівняння, в США було лише близько 5 російських мільярдів. На рік ці заморожені кошти приносять до 4-5 мільярдів доларів чистого прибутку за рахунок відсотків, які мають намір віддавати Україні. США вже підтримали закон, який дозволить конфіскувати дані гроші. Тепер цей приклад наслідував і Європейський Союз.
Раніше "Інформатор" писав про рішення країн "великої сімки" щодо активів РФ. Вони вирішили поки що притримати гроші в себе, а не віддати їх Україні.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.