Україна планує розпродати великі державні компанії за низькою ціною, аби зміцнити бюджет - Bloomberg

Читать на русском

Країна шукає інвесторів, що вирішать ризикнути зробити вклад зараз, аби отримати значний прибуток після перемоги

Читать на русском
Бюджет
Україна збирається дешево розпродати великі державні компанії для підтримки бюджету

Країна шукає інвесторів, що вирішать ризикнути зробити вклад зараз, аби отримати значний прибуток після перемоги

Влада України планує розпродати частину великих державних компаній, аби отримати додаткові кошти до бюджету. Потенційні інвестори мають розуміти, що ризикова пропозиція може принести чималу вигоду після війни. Очікується прибуток приблизно в 400 млн доларів від продажу, та ще додатковий заробіток на інших сферах.

Про це заявляє Bloomberg з посиланням на інтерв’ю голов Фонду держмайна України Рустема Умерова. За даними видання, голосувати за відповідні зміни депутати мають на наступній сесії, яка пройде на початку травня. Продаж великих державних компаній за низькими цінами може принести понад 400 млн доларів за найкращим сценарієм. Серед іншого, продавати можуть як фірми, на кшталт виробників добрив, так і комунальні підприємства чи металургійні заводи.

Крім цього, має вирішитися також питання введення дозволу на продаж та оренду сільськогосподарської землі. На цьому країни може отримати приблизно 190 млн доларів додатково.

“Є ринки, що розвиваються, і є надзвичайний ринок, і як надзвичайний ринок ми єдині в своєму роді», — сказав Рустем Умеров минулого тижня у своєму офісі в Києві.

Причин для таких термінових кроків виокремлюють три:

  • Україні потрібно фінансувати військо та інші інституції;
  • країні потрібно відроджувати економіку, на що потрібні гроші;
  • компанії, що знаходяться на балансі фонду, стрімко втрачають вартість.

Водночас, вирішити це питання ще мають законодавці. Вони мають ухвалити відновлення приватизації великих компаній та дати Фонду держмайна дозвіл консолідувати державні сільськогосподарські землі. Без цього план з продажу компаній реалізувати не вийде.

Економіка України

Нещодавно в Рахунковій палаті повідомили, що за час існування військового збору до кінця 2022 року бюджет України отримав з нього 165,6 млрд гривень. Він діє з серпня 2014 року і був введений для зміцнення обороноздатності країни. Спочатку його ввели тимчасово, але в 2015 році продовжили на невизначений термін.

Водночас, Україна може втрати півмільярда гривень на експорті металобрухту. Тільки за перший квартал 2023 року вже було експортовано до ЄС понад 40 тисяч тонн сировини, що вже майже дорівнює показнику за 2022 рік. Проте, Україна більше втрачає на цьому, ніж заробляє. У прибутку залишаються тільки “ділки”, які оформлюють сертифікати EUR 1, та сплачують за кожну тонну по 3 євро. Далі вони без сплати мита відправляють металобрухт до країн ЄС.

Нагадаємо, що українцям,які постраждали від агресії рф, можуть пробачити борги за комуналку - законопроєкт.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.