Україна отримала нові рекомендації для вступу в НАТО: Столтенберг озвучив, що потрібно зробити Києву

У НАТО рекомендують Україні провести ще кілька реформ, скерованих, зокрема, для подолання корупції і для дотримання прав людини

Генсек НАТО Єнс Столтенберг очікує від української влади продовження реформ
Єнс Столтенберг озвучив, що ще потрібно Україні для вступу в НАТО

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг на зустрічі у Брюсселі Ради Україна - НАТО дав Україні рекомендації щодо вступу у цей блок. За його словами, потрібні первинні реформи у кількох сферах. Найперше йдеться про боротьбу з корупцією та дотримання прав людини в Україні. 

Про це він висловився під час пресконференції, яка відбулась у Штаб-квартирі НАТО у середу, 29 листопада. 

"Ми обговорювали членство України в НАТО і ми дали рекомендації щодо первинних реформ, які мають бути в Україні, включаючи боротьбу з корупцією та підтримку прав людей", - сказав Столтенберг. 

Генсек НАТО наголосив, що Україна зараз набагато ближче до НАТО, ніж будь-коли. Він запевнив українців у підтримці в боротьбі за свободу.  І зазначив, що захоплюється тим, як Україна взагалі знаходить сили проводити ці реформи під час повномасштабного вторгнення Росії.

"Були конкретні зміни в законодавстві. Також відбуваються зміни щодо безпеки й Україна модернізує свої структури з розвідки. А якщо говорити про боротьбу з корупцією та боротьбу з тероризмом, то це важливо для України. Адже це дає стати міцнішою державою", - вважає він. 

Столтенберг сказав, що з тем зустрічі на Раді Україна - НАТО було те, як можуть держави-члени НАТО співпрацювати з Україною щодо цих питань. Частина кроків вже була імплементована. Але корупція в Україні все ще залишається наріжним каменем щодо вступу в Альянс. 

 

Шлях України до НАТО 

Нагадаємо, Україна очікувала отримати запрошення на вступ до НАТО під час саміту у Вільнюсі, який відбувся у липні 2023 року. Але нас готові прийняти лише після завершення війни. Втім, дехто із західних політиків виступає за так званий німецький варіант, пропонуючи вже зараз надати Україні членство в НАТО, проте - без окупованих територій, які можна буде приєднати пізніше. Влада України не хоче про це чути. 

Рада Україна-НАТО була створена за підсумками саміту НАТО у Вільнюсі. Перша зустріч міністрів закордонних справ Ради НАТО - Україна проходить 28-29 листопада у Брюсселі. Очільник МЗС Дмитро Кулеба, який тут перебуває, заявив, що армія України вже фактично перебуває у НАТО.  

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube