Україні нададуть рекомендації щодо вступу до НАТО - Столтенберг розповів, коли саме

Читать на русском

Україна отримає рекомендації стосовно реформ, які треба провести, аби наша країна мала змогу вступити до НАТО

Читать на русском
Столтенберг, НАТО, Україна
Столтенберг розповів, що ще треба зробити Україні, аби вступити до НАТО

Україна отримає рекомендації стосовно реформ, які треба провести, аби наша країна мала змогу вступити до НАТО

Україні нададуть рекомендації щодо вступу до НАТО. Це станеться на зустрічі 28-29 листопада між главами МЗС країн НАТО. На ній також буде погоджена програма реформ, яку має виконати українська влада.

Про це повідомив генсек НАТО Єнс Столтенберг. Він зазначив, що Альянс завжди підтримуватиме Україну у прагненні долучитись до нього.

"Союзники погоджуються з тим, що Україна стане членом НАТО. На зустрічі НАТО-Україна ми погодимо рекомендації для українців реформ, оскільки ми продовжуємо підтримувати Київ на шляху до членства в НАТО", - розповів він.

Також він додав, що Німеччина та Нідерланди можуть виділити Україні 10 млрд євро допомоги. Також США і Фінляндія долучаться до процесу фінансування ППО України, а також боєприпасів для оборони від атак рф.

Союзники НАТО працюють на тим, аби реалізувати ті рішення та концепції стосовно України, які були проговорені на самі у Вільнюсі в липні 2023 року. 

"Ми прийняли три важливі рішення. Насамперед ми скоротили шлях України до членства з двоетапного процесу до одноетапного, усунувши вимогу про план дій щодо членства для України, тож цей крок вже зроблено", - заявив він.

Окрім того, було створено Раду НАТО-Україна. Це важливий орган, де представники України та НАТО за столом перемовин "ухвалюють рішення разом". Щоб ще більше наблизити Україну до вступу у НАТО, було також розроблено програма сумісності українських військових сил та сил НАТО. 

"На додачу, звичайно, той факт, що союзники по НАТО постачають F-16, бойові танки, артилерію, навчання. Все це дуже практично, допомагаючи Україні наблизитися до НАТО, тому що вони дедалі більше здатні діяти і працювати разом з солдатами НАТО і ґрунтуючись на доктринах та процедурах навчання НАТО", - додав Столтенберг.

Допомога від країн НАТО

Раніше видання Bloobmerg повідомляло, що Туреччина, Румунія та Болгарія, які за сумісництвом є країнами-членами НАТО, хочуть уклати угоду для того, аби розмінувати акваторії Чорного моря. Через те, що кількість мін збільшується та це є загрозою, як і для громадян, так і для кораблів. 

"У разі згоди мінно-тральні сили не вважатимуться операцією НАТО, але стануть першою великою спільною акцією чорноморських союзників за часів, коли президент володимир путіна наказав розпочати війну з Україною у лютому 2022 року", – йдеться в матеріалі статті.

У жовтні Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявляв, що країни-члени НАТО одноголосовно підтримали Україну під час неанонсованого візиту Володимира Зеленського до штаб-квартири Альянсу. Зазначається, що вперше вдалося досягти консенсусу щодо членства нашої країни в цьому блоці.

"Гідне України місце - в НАТО. Сьогодні з цим погоджуються усі країни. Після закінчення війни Україна повинна мати "стримування для запобігання нових атак", - сказав він.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.