ЗСУ де-факто стають армією Альянсу: що сказав Кулеба перед засіданням Україна-НАТО

За словами міністра, наша країна не просить Альянс посилати свої війська воювати проти рф

Дмитро Кулеба
Кулеба провів брифінг перед засіданням Україна-НАТО. Колаж: Інформатор

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба 29 листопада у штаб-квартирі НАТО заявив, що Україна вважає вихід на кордони 1991 року стратегічною метою у війні. На компроміси з росією йти також ніхто не збирається. Водночас, за його словами. Збройні Сили України вже фактично стають армією Північноатлантичного альянсу

Про це він заявив під час брифінгу перед засіданням Україна-НАТО, який транслювали на сторінці відомства у Facebook. Це відбувається у середу, 29 листопада. 

Кулеба підкреслив, що українці не здаватимуться перед російською агресією, а стратегічною метою залишається повне відновлення територіальної цілісності. Він не заперечував, що Київ “чує пропозиції” по “проступки” та “домовленості” з росією, однак виключив таку можливість.

“Такі люди, які це пропонують, мають перш за все запропонувати подібне своїм урядам – віддати комусь частину своєї території, своїх людей. Нехай вони це зроблять, і ми побачимо, чи можна про це говорити”, – зауважив міністр.

Водночас він підкреслив, що війна “не зайшла у глухий кут”. За його словами, Україна має безальтернативно повертати свої території, знищуючи окупантів. Втім, для цього наша держава не просить посилати НАТО свої війська – лише зброю.

“Найкращий шлях уникнути участі ваших солдатів у бойових діях – це допомогти тим, хто веде війну. Ви даєте зброю – ми б’ємося, це чесна домовленість”, – підкреслив Кулеба.

У свою чергу генсек Альянсу Йенс Столтенберг наголосив на необхідності підтримувати Україну надалі. Крім того, за його словами, всі союзники вважають, що наша країна має стати членом НАТО.

Telegram oembed: https://t.me/u_now/119519

Україна та НАТО

29 листопада триває зустріч Україна-НАТО. Там нашій країні нададуть рекомендації щодо вступу до Альянсу. На ній також буде погоджена програма реформ, яку має виконати українська влада.

Глави МЗС країн НАТО також підтримають складену Києвом адаптовану річну національну програму, яка також містить рекомендації членів альянсу. Деякі країни НАТО, зокрема Німеччина та США, не хотіли повністю звільняти Україну від зобов'язання проводити реформи, однак погодилися на те, що Україна виконуватиме окрему програму. Як розповіли порталу Euractiv чотири дипломати з країн НАТО, ця програма не така важка, як план дій щодо членства (ПДЧ) в НАТО, якому зазвичай слідує будь-який кандидат на членство в альянсі.

Раніше представники НАТО і США заявили, що "не очікують на ухвалення на цій зустрічі практичних рішень". За словами генсека альянсу Єнса Столтенберґа, на ньому обговорюватимуться перспективи подальшого зближення України та НАТО з розумінням того, що "Україна не може стати членом НАТО у розпал військового конфлікту".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube