За словами Подоляка, немає гарантій, що рф зупиниться, коли Україна приєднається до альянсу
Радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк прокоментував пропозицію прийняти Україну в НАТО “частинами”. За його словами, це може спровокувати росію до подальшої ескалації. Крім того, такі заяви “гарантують рф, що вона не програє”.
Про це він написав у Telegram. Подоляк наголосив, що з окупантами не можна домовлятися, адже вони спробують обдурити в будь-якому разі.
“Люблю (сарказм) періодичні дивні пропозиції щодо “врегулювання конфлікту в Україні”. Вони досі доводять, що причини й наслідки не для всіх очевидні. Так, іноді можна почути дивовижні пропозиції щодо того, що Україна нібито може запросто увійти до НАТО… частинами – територіями, які не під окупацією. От уже ж ці “прості рішення”, які завжди зрештою коштують дуже дорого”, – зазначив радник Єрмака.
Він підкреслив, що подібні пропозиції заохочують рф до ведення агресивної війни. За словами Подоляка, таким чином західні політики кажуть, що “Україна невдовзі зламається”. Крім того, він додав, що немає гарантій, що рф зупиниться, коли Україна приєднається до альянсу. Ба більше, ніхто не захотів виступати гарантом недоторканності “умовної лінії розмежування”.
“Навіщо заохочувати рф до подальших злочинів? Навіщо гарантувати рф, що вона ... не програє війну, не відповідатиме за воєнні злочини, не зазнає внутрішньої трансформації, а зможе продовжувати вкладатися в мілітаризацію та агресивну зовнішню політику? І все це замість того, щоб усвідомити нарешті три прописні істини: рф абсолютно недоговороспроможна та спробує обдурити в будь-якому разі; рф у такому вигляді лише масштабуватиме ризики й намагатиметься реалізувати свої агресії; лише значна “військово/технологічна допомога” Україні розв’язує проблему європейської безпеки та гарантує повернення до стабільних глобальних правил…”, – підсумував Подоляк.
Напередодні Андерс Фог Расмуссен, який був Генеральним секретарем НАТО у 2009-2014 роках, пропонує прийняти Україну до НАТО за німецьким сценарієм. Але так, щоб стаття 5 Вашингтонського договору не поширювалась на тимчасово окуповані території. На його думку, це дасть Україні найкращі гарантії безпеки на сьогоднішній день і зупинить бажання росіян захоплювати інші українські території.
Він порівняв таку пропозицію із запровадженням безпольотної зони для росії. Щоб вона не могла б літати над українською територією або посилати ракети в українські міста. Політик згадав досвід Західної Німеччини та каже, що такий прецедент треба повторити.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.