У Брюсселі розпочалась важлива зустріч Контактної групи з оборони України в рамках Рамштайн. У центрі обговорень — постачання озброєння, інвестиції в оборонну промисловість та співпраця з європейськими партнерами
У середу, 12 лютого, вперше засідання Контактної групи з оборони України у рамках "Рамштайн" відбудеться під головуванням Великої Британії. У Брюсселі вже стартувала зустріч з питань оборони України. Міністри оборони країн-партнерів розглядають стратегії з надання військової допомоги, прискорення постачання критично важливих озброєнь та розширення оборонної промисловості.
Міністр оборони України Рустем Умєров зазначив, що під час засідання обговорюватимуть такі питання, як: стабільне та своєчасне постачання військової допомоги у 2025 році; прискорення постачання критично важливого озброєння – ППО, авіації, боєприпасів; інвестиції в оборонну промисловість в Україні та спільні проєкти з європейськими партнерами.
"Цей етап є ключовим для посилення оборонних можливостей України та координації подальших кроків наших партнерів. Сьогодні засідання очолить мій колега та друг, державний секретар з оборони Великої Британії Джон Гілі. Також до участі долучиться новий міністр оборони США Піт Гегсет", - повідомив на своїй сторінці у Facebook міністр оборони України Рустем Умєров.
Він додав, що серед важливих питань - довгострокові проєкти, зокрема розширення оборонної промисловості України, підтримка національного ОПК та створення нових підприємств. А також - збільшення обсягів постачання озброєння за рахунок потужностей європейської оборонної індустрії. Умєров також зазначив, що окрім участі в "Рамштайн" у нього заплановані численні двосторонні переговори з міністрами оборони країн-союзників для зміцнення військової співпраці.
"Україна готова до діалогу щодо завершення війни. Проте справедливий та тривалий мир можливий лише тоді, коли Україна буде сильною на полі бою", - наголосив він.
За його словами, країна готова розглядати мирний процес лише в разі, якщо росія продемонструє реальні кроки до миру. Умєров підкреслив, що Україна не відмовляється від дипломатичних шляхів, але наразі пріоритетом залишається підтримка обороноздатності та контрнаступальні операції.
Міністр також нагадав, що цього тижня відбудуться важливі події, зокрема засідання Ради Україна-НАТО на рівні міністрів оборони та Мюнхенська безпекова конференція. Втім, українцям не варто очікувати на завершення війни одразу. Таку заяву зробив представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов. За його словами, над цим варто наполегливо працювати.
Нагадаємо, Міністерство закордонних справ України очікує від цього засідання рішень, які посилять українську оборону, зокрема протиповітряну оборону. Однак ЗМІ припускають, що США, ймовірно, не анонсують новий пакет військової допомоги Україні, як це зазвичай відбувалося під час попередніх зустрічей "Рамштайн".
Напередодні визиту до Брюселю шеф Пентагону Піт Геґсет зробив заяви для медіа. Він заявив, що Америка не планує надавати нову військову допомогу Україні та під час чергового засідання у форматі Рамштайн лише спостерігатиме за обговоренням. На думку Геґсета, це цілком логічно через очікування, які має президент Трамп щодо швидкої мирної угоди, яку вдасться укласти із Росією.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.