Дуже швидко завершити війну: глава Пентагону окреслив головну ціль зустрічі у форматі "Рамштайн"

Піт Геґсет на Рамштайні має підтвердити наміри президента США Дональда Трампа швидко завершити війну в Україні дипломатичним способом

Піт Геґсет, зустріч у форматі Рамштайн
Глава Пентагону окреслив головну ціль зустрічі у форматі "Рамштайн"

США мають ключове послання для майбутнього саміту у форматі "Рамштайн" у Брюсселі. Головне — якнайшвидше завершити війну в Україні. Цього разу головуватиме на "Рамштайн" Британія, а не США. Для президента Трампа це — його перший "Рамштайн" після вступу на посаду. 

Про якнайшвидше завершення війни в Україні заявив 7 лютого міністр оборони США Піт Геґсет, йдеться у повідомленні Пентагону. Контактна група з питань оборони України (UDCG) збереться 12 лютого, і вперше господарем зустрічі стане Велика Британія, замість США. Це також буде перше засідання групи після вступу президента Дональда Трампа на посаду 20 січня.

Як повідомили в Пентагоні 7 лютого, Геґсет візьме участь у саміті UDCG в рамках турне Німеччиною, Бельгією та Польщею. На зустрічі міністр оборони планує "підтвердити прихильність президента Трампа дипломатичному завершенню війни в Україні якнайшвидше", йдеться в заяві.

"Він також наголосить на необхідності посилення європейського лідерства у наданні безпекової допомоги Україні".

Що відомо про "Рамштайн"

Засідання у форматі "Рамштайн" (UDCG) об’єднує понад 50 країн, зокрема всі 32 держави-члени НАТО. Коаліція була створена у квітні 2022 року для координації міжнародної військової допомоги Україні, і зазвичай зустрічі відбуваються на авіабазі США "Рамштайн" у Німеччині. На попередньому саміті "Рамштайн", приміром, обговорювали зміцнення протиповітряної оборони України та розвиток вітчизняного оборонного виробництва.

Передача влади у Вашингтоні та очікувані зміни у політиці США щодо України викликають сумніви щодо майбутнього формату "Рамштайн". Трамп заявив, що хоче, аби Європа відігравала більшу роль у захисті України, і окремі функції цього формату вже були передані під контроль НАТО.

Крім того, Трамп неодноразово висловлював неоднозначну позицію щодо подальшої військової допомоги Києву та обіцяв швидко укласти "угоду" для завершення війни. Раніше затверджені пакети озброєнь від США вже майже вичерпані, а ні Трамп, ні Конгрес поки не схвалили нові поставки зброї для України.

Попри це, європейські союзники пообіцяли посилити підтримку України, а найкращою надією Києва на подальшу військову допомогу США може стати потенційна угода щодо рідкісноземельних елементів.

Речник МЗС України Георгій Тихий заявив 7 лютого, що на саміті "Рамштайн" ухвалять важливі рішення щодо систем протиповітряної оборони та інвестицій в оборонну промисловість України.

Гегсет, військовий ветеран і колишній ведучий Fox News, був затверджений на посаді міністра оборони 24 січня після того, як віцепрезидент США Дж. Д. Венс віддав вирішальний голос на його користь. Призначення Гегсета стало одним із найбільш суперечливих серед кандидатів Трампа через його відсутність досвіду, а також численні звинувачення у професійних порушеннях та сексуальних домаганнях.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube