"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
"І поки весь світ чекає на диво від Трампа, дай Бог, ми з вами маємо не чекати, ми маємо не втрачати стійкості. Ми маємо пахати. Треба працювати кожен день, всім народом на стійкість всієї держави. Порізно виграти у цій битві просто неможливо"
Сонце увійде в активний і заповзятливий знак Стрільця: підвищиться наш ентузіазм, енергійність, бажання діяти, змінювати своє життя
Артист презентував нове музичне відео «7000 АЛЛО» у якому постав у стильних образах, зовсім незвичних для свого іміджу. Ця робота стала фундаментом для нового творчого напрямку виконавця.
Йдеться про суму в 500 мільйонів євро
Міністри закордонних справ країн-членів Європейського Союзу вчергове не змогли домовитися про виділення військової допомоги Україні. Йдеться про суму в 500 мільйонів євро з Європейського фонду миру. Все через позицію Угорщини, яка хоче гарантій щодо свого OTP Bank та невключення його в список спонсорів тероризму.
Про це повідомляє брюссельський кореспондент "Радіо Свобода" Рікард Йозвяка. Зазначається, що Будапешт потребує саме офіційних юридичних гарантій.
Так, офіційний Брюссель мав узгодити нам новий, вже восьмий за рахунком транш з Єврофонду миру в розмірі 500 мільйонів євро. Ці гроші мали піти на військову допомогу для ЗСУ.
Однак голови МЗС країн ЄС не змогли дійти до згоди. І все знов через позицію Угорщини.
Справа в тому, що в травні НАЗК внесла угорський OTP Bank в список спонсорів війни - за співпрацю з рф. Це викликало черговий виток ескалації між Києвом та Будапештом. Врешті в жовтні банк з даного списку прибрали - однак Угорщині цього мало.
"Угорський OTP Bank прибрали з чорного списку компаній, які продовжують працювати в росії, але Будапешт хоче юридичних гарантій, що це рішення постійне", - написав Рікард Йозвяк.
Непорозуміння між Києвом та Будапештом є досить давнім та почалося не сьогодні й не вчора. Формальною причиною став скандально відомий "мовний закон", який було прийнято ще за каденції Порошенка. З тих пір Угорщина вимагає дозволити етнічним угорцям в Україні (їх понад 150 тисяч, живуть переважно на Закарпатті) навчатися своєю рідною мовою - Київ же відповідає на ці вимоги відмовою.
Після початку агресії росії антагонізм між двома країнами посилився. Голова держави Віктор Орбан каже, що підтримка України - не в інтересах Європи, зустрічається з путіним, блокує допомогу нашій країні тощо. З іншого боку, Угорщина все-таки активно допомагає Україні гуманітарно, вона також прийняла на початку війни понад 600 тисяч наших біженців.
Наразі досить складно вирішити конфлікт між нашими країнами дипломатичним шляхом. До того ж між сторонами досить високий рівень недовіри та особистої неприязні. Тож слід планомірно працювати в цьому напрямку та чекати зміни політичної еліти в Будапешті на більш договороздатну та проєвропейську.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі «Інформатор Live». Підписати на канал у Viber можна тут.