НАЗК виключило OTP Bank із переліку спонсорів війни: чому так вийшло і до чого тут гроші для України

Читать на русском

Після виконання своєї частини угоди, НАЗК очікує від банку негайного виконання досягнутого розуміння

Читать на русском
OTP Bank, НАЗК
OTP Bank більше не є міжнародним спонсором війни

Після виконання своєї частини угоди, НАЗК очікує від банку негайного виконання досягнутого розуміння

Національне агентство із запобігання корупції (НАЗК) виключило угорський OTP Bank із переліку міжнародних спонсорів війни. Таке рішення було прийняте сьогодні, 2 жовтня, за результатом попередніх домовленостей. Наразі в НАЗК чекають виконання "досягнутого розуміння".

Про це повідомляє пресцентр НАЗК у соцмережі Twitter. За їх даними, дискусії щодо цього рішення тривали протягом останніх кількох днів цілодобово.

"Під час дискусій, що тривали протягом останніх кількох днів цілодобово за участю Служби зовнішніх зв'язків ЄС, OTPBank взяв на себе низку зобов'язань щодо своїх подальших планів по роботі на російському ринку", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається в повідомленні, Національне агентство, виконуючи свою частину угоди, виключило банк зі списку міжнародних спонсорів війни. Наразі НАЗК "очікує від банку негайного виконання досягнутого розуміння". 

 OTP Bank: чому включали у перелік спонсорів війни

4 травня Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) внесло угорський OTP Bank до переліку міжнародних спонсорів війни. Причина - принципова позиція керівництва банку продовжувати діяльність в росії та фактичне визнання ним квазі-утворень "ДНР"/"ЛНР", а також надання російським воєнним злочинцям пільг у кредитуванні. 

Угорщина, своєю чергою, вимагала виключити банк зі списку і відмовлялася схвалювати фінансову допомогу Україні в рамках Європейського фонду миру. 

29 вересня НАЗК оголосило про призупинення статусу банку в переліку міжнародних спонсорів війни і висловило сподівання, що "таке рішення призведе до розблокування Угорщиною 500 млн євро життєво необхідної військової допомоги ЄС для українського народу", однак влада Угорщини заявила, що цього недостатньо.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.