Росія шукає реальну практичну відповідь на ймовірні дальнобійні удари по своїй території
У Кремлі виявили, що Захід не піддається російським ядерним загрозам (за винятком окремих персонажів на кшталт сина Дональда Трампа). Україна також ставиться до них скептично, і продовжує наполегливо працювати над дозволом на далекобійні удари по РФ західною зброєю. Російський правитель Володимир Путін тепер шукає нових шляхів, щоб гарантувати дотримання своїх інтересів - так званих "червоних ліній".
Про це 22 вересня пише The Washington Post з посиланням на неназваних російських чиновників та аналітиків.Газета нагадала, що на початку вересня Путін пригрозив, що удари України по Росії далекобійною західною зброєю можуть призвести до конфлікту з НАТО. Загрози супроводжувалися ядерною риторикою російських пропагандистів, дипломатів та чиновників.
І тут яскраво виявився парадокс: ядерних загроз побільшало, вони звучать частіше, але вплив цих загроз на Захід зменшується. У цих умовах, ха даними WP, Путін почав шукати більш робочі та обмежені методи впливу, якщо союзники все ж таки нададуть Україні ракети великої дальності, пишуть журналісти.
Співрозмовники видання зазначають, що Москва розглядає інші варіанти, зокрема, диверсії на території країн НАТО. Путін намагається не допустити прямого конфлікту з Альянсом, але шукає нових кроків для демонстрації серйозності своїх намірів.
Так, Лоуренс Фрідман, почесний професор військових досліджень Королівського коледжу в Лондоні, зазначає, що Москва може відповісти диверсійними операціями проти військових об'єктів чи іншої інфраструктури на Заході, де її участь буде складно довести. На думку ряду експертів, можливі дії – удари по авіабазах у Польщі чи Румунії, чи інші подібні кроки.
Однак конкретний план Путіна залишається невизначеним, і навіть у Кремлі остаточного рішення ще не досягнуто, резюмує The Washington Post. При цьому деякі експерти припускають, що застосування ядерної зброї Путін все ж таки розглядає, але як "найгірший варіант для всіх, включаючи його самого".
Нещодавно заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв повернувся до риторики погроз ядерною війною, прагнучи запобігти зняттю заборони на ракетні удари вглиб Росії. Він заявив, що Захід загрався, вважаючи, що РФ не піде застосування ядерної зброї. Тепер у Росії, за його логікою, з'являється ще один привід скинути ядерну бомбу на "мати міст російських", тобто, Київ - це західний дозвіл Україні бити далекобійними ракетами по РФ.
Щонайменше двічі натякав на ядерні спроможности РФ та можливість їх застосування голова МЗС Росії Сергій Лавров. За його словами, озброєння приведене у бойову готовність. А перед цим Лавров заявив, що Росія готується переглянути ядерну доктрину. При цьому він підкреслив, що у США про цей документ добре знають, а вимоги України дозволити ЗСУ били далекобійними ракетами Storm Shadow по РФ назвав шантажем.
Раніше російський диктатор Володимир Путін заявив, що Росія повинна відновити виробництво ядерних ракет меншої та середньої дальності. Виробництво та розміщення таких ракет свого часу було заборонено домовленостями, укладеними між Росією та Сполученими Штатами.
Аналітики Atlantic Council (Атлантичної Ради) вважають, що західні держави недостатньо рішуче реагують на ядерні загрози з боку Росії. Саме така слабка реакція, а не погрози Путіна, може посприяти погіршенню ситуації та наблизити ядерний конфлікт. Натомість Україна неодноразово демонструвала, що не хвилюється щодо так званих "червоних ліній", якими залякує Путін. А розпочавши бойові дії в Курській області, навіть завдала удару по репутації ядерних погроз РФ.
Проте російські пропагандисти стверджують, що Кремль зараз розглядає питання щодо застосування ядерної зброї проти України у разі початку ракетних ударів по її території. Можливо мова про тактичну ядерну зброю. В завуальованій формі про це нагадав 16 вересня російський журналіст Михайло Зигарь у своїй авторській колонці в Der Spiegel.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.