У Запоріжжі благодійний фонд допомагав уклоністам тікати за кордон, видаючи їх за опікунів інвалідів

Ціна цієї послуги "благодійників" сягала від $10 до 15 тис. США

У Запоріжжі благодійний фонд допомагав уклоністам тікати за кордон, видаючи їх за опікунів інвалідів
Керівник благодійного фонду та його спільник створили незаконну схему по переправленню ухилянтів через держкордон

У Запоріжжі благодійна організація організувала незаконну схему, що давала змогу чоловікам призовного віку ухилитися від мобілізації. За певну плату, що варіюється від 10 до 15 тисяч доларів США, організація оформляла для них підроблені документи, згідно з якими вони нібито супроводжували інвалідів, які потребують лікування в країнах Євросоюзу. Завдяки цим фальшивим паперам, ухильники безперешкодно перетинали український кордон.

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Запорізької області. Правоохоронні органи встановили, що голова благодійного фонду та його спільник займалися злочинною діяльністю, пов'язаною з незаконним переправленням через кордон військовозобов'язаних чоловіків. Для цього вони використовували підставні документи про опікунство над інвалідом, оформлені за сприяння фонду.

Завдяки підробленим документам, військовозобов'язані особи без будь-яких перешкод залишали територію України. Ціна цієї послуги "благодійників" сягала від $10 до 15 тис. США.

Одного з підозрюваних було затримано під час отримання першої частини обумовленої оплати в сумі $5 тис. США. Решту грошей військовозобов'язаний мав заплатити після проходження митного контролю. Обом фігурантам оголошено про підозру у вимаганні та одержанні неправомірної вигоди за вплив на ухвалення рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави (ч.2 ст.28 КК України, ч.3 ст.369-2 КК України).

Нові схеми для ухилянтів 

Днями НАБУ розкрили масштабну схему для ухилянтів через суди. Слідство встановило, що зловмисники організовували підробку судових рішень, які дозволяли чоловікам виїхати за кордон разом із дітьми. Ця схема дозволяла ухилянтам уникнути мобілізації, використовуючи фальшиві документи. Учасники  використовували підроблені судові рішення про встановлення місця проживання дитини з батьком. Таким чином, чоловіки мали можливість виїхати за кордон разом з дитиною, ухилившись від мобілізації.

Про це повідомляє Національне антикорупційне бюро України. За даними слідства, учасники злочинної групи організовували незаконний виїзд чоловіків, використовуючи підроблені судові рішення про встановлення місця проживання дитини з батьком. Таким чином, чоловіки мали можливість виїхати за кордон разом з дитиною, ухилившись від мобілізації.

Екссекретар міськрайонного суду Одеської області вигадала схему допомоги ухилянтам, створюючи для своїх клієнтів фальшиві багатодітні сім'ї. Зловмисники - жінка та її поплічник - шукали жінок із неповнолітніми дітьми, які за гроші були готові стати підставною родиною для клієнтів схеми. Вони мали підтвердити в суді батьківство незнайомих їм чоловіків.

Також у Кривому Розі двоє чоловіків, серед яких колишній військовий, налагодили бізнес із проходження ухилянтами медкомісій із потрібним результатом. Використовуючи свій вплив на посадових осіб ВЛК, вони домагалися списання своїх клієнтів за станом здоров'я, і ​​їхнє звільнення від мобілізації виглядало як законне.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube