Використовували дітей для виїзду чоловіків за кордон: в НАБУ розкрили масштабну схему для ухилянтів через суди

Вартість кожного судового рішення становила від 1500 до 3500 доларів США

Затримання порушників
НАБУ виявило тисячі фальшивих судових рішень для ухилення від мобілізації

Спільна операція НАБУ, САП та СБУ призвела до розширення кола підозрюваних у справі про незаконний виїзд українців призовного віку за кордон. Слідство встановило, що зловмисники організовували підробку судових рішень, які дозволяли чоловікам виїхати за кордон разом із дітьми. Ця схема дозволяла ухилянтам уникнути мобілізації, використовуючи фальшиві документи.

Про це повідомляє Національне антикорупційне бюро України. За даними слідства, учасники злочинної групи організовували незаконний виїзд чоловіків, використовуючи підроблені судові рішення про встановлення місця проживання дитини з батьком. Таким чином, чоловіки мали можливість виїхати за кордон разом з дитиною, ухилившись від мобілізації.

"Клієнтів" шукали у групах в соціальних мережах, а вартість кожного судового рішення становила від 1500 до 3500 доларів США.

Слідство встановило, що протягом 2022-2023 років місцевий суд Одещини прийняв понад тисячу фальшивих рішень про встановлення місця проживання дитини з батьком, які використовувалися для ухилення від мобілізації. Також зловмисники організовували виїзд чоловіків без супроводу дітей, та вказували у рішеннях тимчасово окуповані території як місце проживання дитини, підробляли документи та навіть втручалися в автоматизовану систему розподілу справ для пришвидшення процесу.

У січні задокументовано передачу одному із суддів неправомірної вигоди у розмірі 1500 доларів США за обіцянку ухвалити «потрібне» рішення. Йому повідомили про підозру за ч. 3 ст. 368 КК України, а 30 липня про підозру повідомили п’ятьом його спільникам.

Нові схеми для ухилянтів 

Екссекретар міськрайонного суду Одеської області вигадала схему допомоги ухилянтам, створюючи для своїх клієнтів фальшиві багатодітні сім'ї. Зловмисники - жінка та її поплічник - шукали жінок із неповнолітніми дітьми, які за гроші були готові стати підставною родиною для клієнтів схеми. Вони мали підтвердити в суді батьківство незнайомих їм чоловіків.

В червні та липні СБУ накрила в Україні нові схеми для допомоги ухилянтам: серед організаторів - очільники ТЦК та ВЛК. Зокрема, очільник районного ТЦК у Кривому Розі "заробив" таким чином понад 3,5 млн грн. Зазначається, що у п'яти регіонах України затримано більше ніж 10 організаторів оборудок. Серед них - посадовці ТЦК та військово-лікарських комісій.

Також у Кривому Розі двоє чоловіків, серед яких колишній військовий, налагодили бізнес із проходження ухилянтами медкомісій із потрібним результатом. Використовуючи свій вплив на посадових осіб ВЛК, вони домагалися списання своїх клієнтів за станом здоров'я, і ​​їхнє звільнення від мобілізації виглядало як законне.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube