Екссекретар міськрайонного суду Одеської області вигадала схему допомоги ухилянтам, створюючи для своїх клієнтів фальшиві багатодітні сім'ї. Зловмисники - жінка та її поплічник - шукали жінок із неповнолітніми дітьми, які за гроші були готові стати підставною родиною для клієнтів схеми. Вони мали підтвердити в суді батьківство незнайомих їм чоловіків.
Екссекретарка, використовуючи зв’язки з минулого місця роботи, домовлялась про розгляд справ за прискореною процедурою. "Прайс" на послуги становив 3500 доларів, з яких матері отримували 500 доларів. Відтепер учасникам схеми загрожує до дев'яти років позбавлення волі з конфіскацією майна, зазначає у Facebook пресслужба Київської поліції.
Разом із організаторами схеми підозру отримала 26-річна жінка, яка підтвердила в суді батьківство "клієнта". Вона, як і головні фігуранти, також може отримати до дев'яти років ув'язнення за ч. 3 ст. 332 Кримінального кодексу України – незаконне переправлення осіб через державний кордон України.
Під час обшуків слідчі вилучили документи – рішення суду, які організатори схеми надіслали "багатодітному" батькові поштою, "чорнові" записи, мобільні телефони, гроші, банківські картки та комп’ютерну техніку. Надалі рішення суду давало змогу фіктивним "батькам", придатним до військової служби, безперешкодно виїхати за межі України як багатодітним.
В червні та липні СБУ накрила в Україні нові схеми для допомоги ухилянтам: серед організаторів - очільники ТЦК та ВЛК. Зокрема, очільник районного ТЦК у Кривому Розі "заробив" таким чином понад 3,5 млн грн. Зазначається, що у п'яти регіонах України затримано більше ніж 10 організаторів оборудок. Серед них - посадовці ТЦК та військово-лікарських комісій.
Також у Кривому Розі двоє чоловіків, серед яких колишній військовий, налагодили бізнес із проходження ухилянтами медкомісій із потрібним результатом. Використовуючи свій вплив на посадових осіб ВЛК, вони домагалися списання своїх клієнтів за станом здоров'я, і їхнє звільнення від мобілізації виглядало як законне.
Днями одразу 23 ухилянти з різних регіонів України намагалися незаконно пройти кордон до Молдови. Це знову трапилося на Вінничині. Однак, цього разу, чоловіки використали зерновоз, який доставив їх до прикордоння, але все ж вони були спіймані.
А ще раніше в цій же області прикордонники затримали 17 чоловіків, з них - 14 ухилянтів, решта - "переправники". Втікачі намагалися перебратися до Молдови. Правоохоронці склали адмінпротоколи, тривають слідчі дії.
Наприкінці червня начальник відділу організації прикордонного контролю ДПСУ Ігор Матвійчук в інтерв'ю "Львівичу" розповів, що щодня близько сотні ухилянтів намагаються незаконно перетнути кордон України. Більшість з них затримують прикордонники. Втім, певній кількості чоловік все-таки вдається втекти до сусідніх держав.
7 липня спікер Державної прикордонної служби України Андрій Демченко повідомив, що ухилянти змінили тактику, за допомогою якої вони намагаються перетнути кордон. Тепер вони збирають групи з 20-40, або навіть більшої кількості людей. Саме такими великими групами вони йдуть на прорив державного кордону України. А у Нацполіції назвали головних схемщиків, які переправляють втікачів за кордон, та вразили ростом тарифів на переправу.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.