«З початку великої війни чимало громадян віком 60 і більше років виявили бажання долучитись до захисту України. Але в українському законодавстві є обмеження щодо залучення до служби такої категорії громадян. Наш законопроєкт знімає ці обмеження»
Мені здається, сьогодні приховувати свої справжні емоції - стало модно. Бути "в ресурсі", бути "сильним", бути "успішним" - коли це лише картинка - це не ок. Я вірю, що найсильніші — це ті, хто можуть чесно сказати: мені зараз важко. І зняти свою маску. Хоч на кілька хвилин.
Можлива помилка пілотів: на території України опинився ймовірно учбовий винищувач Як-130
У вівторок вдень, 24 вересня, в Україні оголосили повітряну тривогу - зокрема, у Києві та області. Вона пов'язана із тим, що, ймовірно, білоруський літак порушив наш повітряний простір та залетів на межі Київщині. Йдеться про винищувая Як-130, який використовують для навчання курсантів.
Про це повідомляють моніторингові канали у Телеграм. Зокрема, проєкт "Білоруський Гаюн" каже, що літак перетнув кордон близько 14:25.
Зазначається, що літак залетів на межу Київської та Житомирської областей близько 14:25. Втім, вже о 14:45 повітряну тривогу скасували - попередньо, обійшлося без інцидентів.
"Повітряна ціль (не швидкісна) на межі Київської та Житомирської областей, перетнула державний кордон з території Білорусії, курс південний", - писали у Повітряних силах ЗСУ, але не уточнювали, чи був це літак.
Винищувач Як-130 є учбово-бойовим літаком повітряних сил РБ, який розробили у 1990-х роках. Його завданням є навчання курсантів лоьтних училищ. Цілком ймовірно, що це вони і залетіли на нашу територію.
Він містить бортовий комплекс засобів зв'язку, бортову радіолокаційну станцію, оптико-локаційну станцію та бортовий комплекс оборони у контейнерному виконанні, модернізовані бортові системи та обладнання, а також розширену номенклатуру авіаційних засобів ураження. Грубо кажучи, він майже не озброєний, тож значної загрози не становить.
За останні три місяці, з липня по вересень, 44 російських безпілотних літальних апарати (БПЛА) залетіли на територію Білорусі. З них місцева ППО Білорусі змогла збити лише чотири. Про це повідомляють аналітики компанії Top Lead, спираючись на дані моніторингової групи "Беларускі Гаюн".
Зокрема, російські дрони-камікадзе типу "Shahed" почали проникати в білоруський повітряний простір у липні 2024 року, і з кожним місяцем кількість таких випадків зростає. Під час нічної атаки з 6 на 7 вересня вісім "Шахедів" увійшли у повітряний простір Білорусі, а також вперше був зафіксований розвідувальний російський БПЛА типу Supercam. Один із дронів залетів у Брестську область і продовжив рух на північ, ще один "Shahed" пролетів над Гродненською областю, долетівши до міст Кореличі й Новогрудок, прямуючи до кордону з Литвою.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.