У Сирії продовжуються нові протести проти режиму Асада

Читать на русском

Сьогодні демонстранти захищені краще, ніж 2011 року

Читать на русском
протести у сирії 2023
Протест минулої п'ятниці був найбільшим за весь час від початку громадянської вйни. Фото: FT

Сьогодні демонстранти захищені краще, ніж 2011 року

У Сирії відбуваються найбільші за останні роки протести проти уряду Асада. Нещодавно на півдні країни зібралося близько дві тисячі людей, серед яких було багато представників друзської меншини. Демонстранти вимагали "покласти край режиму" і вигукували "свобода - це воля народу".

Про це пише видання Financial Times.

Люди в регіоні навколо міста Сувейда вже більше двох тижнів виходять на вулиці. Одна з причин загострення економічної кризи. Протест минулої п'ятниці був найбільшим за весь час від початку громадянської вйни.

Економічна ситуація у Сирії все більше погіршується. Валюта продовжує девальвацію. За даними Організації Об'єднаних Націй, понад 90 відсотків сирійців зараз живуть за межею бідності. За словами американського експерта з питань Сирії Чарльза Лістера, за останні два тижні Асад і його режим зазнали більшого тиску, ніж за останні роки.

Криза в Сирії триває, тому що її причини такі ж погані, якщо не гірші, ніж у 2011 році. Експерт також долав, що думки про те, що початкові ідеали революції 2011 року все ще живі, достатньо для відродження протестного руху.

Наразі існують побоювання, що уряд може вдатися до такого ж насильства проти протестувальників, як і в 2011 році. У виданні пишуть, що сьогодні демонстранти захищені краще, ніж тоді. Зокрема, багато хто озброївся, щоб захистити свої села від бойовиків терористичного угруповання "Ісламська держава".

Захищаються люди також від союзних Дамаску ополченців, які виробляють і торгують наркотиками, відомими під назвою "каптагон". На відміну від інших контрольованих урядом районів, Сувейда має певну форму обмеженої автономії.

Громадянська війна у Сирії

Громадянська війна в Сирії, яка триває вже понад 10 років, є однією з наймасштабніших і найкривавіших війн у сучасному світі. Війна почалася як протести проти режиму Башара Асада, але швидко переросла в повномасштабний конфлікт із залученням різних збройних груп.

Серед основних факторів початок війну виділяють політичне безправ’я та репресії, соціальні та економічні проблеми, релігійний фактор та зовнішню інтервенцію. Військові інтервенції декількох країн в Сирію призвели до загибелі тисячі людей і вигнання з домівок мільйонів сирійців. Війна також завдала значного руйнування інфраструктури країни.

За оцінками ООН, у війні в Сирії загинули понад 500 тисяч людей, а понад 13 мільйонів людей були змушені покинути країну. Війна також призвела до посилення ісламістського впливу в Сирії та зростання регіональної нестабільності.

Наразі існує кілька міжнародних ініціатив, спрямованих на вирішення конфлікту. Поки що вони не дали значних результатів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписати на канал у Viber можна тут

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.