Протестувальники атакували особняк Ріші Сунака. Їм допомогли альпіністи – відео

Читать на русском

Greenpeace влаштували акцію протесту біля будинку прем’єр-міністра Великої Британії

Читать на русском
Ріші Сунак
Поліцейські перебувають на місці події та контролюють ситуацію

Greenpeace влаштували акцію протесту біля будинку прем’єр-міністра Великої Британії

Активісти Greenpeace залізли на дах будинку прем’єр-міністра Великої Британії Ріші Сунака на знак протесту проти його рішення надати нові ліцензії на буріння нафти й газу у Північному морі.

Як повідомляє видання The Guardian, “зелені” активісти піднялися на дах особняка прем'єр-міністра в Північному Йоркширі і накрили одну сторону будівлі “чорною, як масло”, тканиною. Альпіністам вдалося піднятися на вершину будинку Сунака, коли прем'єр-міністр полетів до Каліфорнії у відпустку. Діставшись до верху будівлі за допомогою драбин і мотузок для скелелазіння, вони розгорнули 200 квадратних метрів тканини, щоб накрити одну сторону майна. 

Активісти заявили, що протестують проти планів британського уряду щодо збільшення буріння нафтових і газових свердловин у Північному морі. Четверо активістів вилізли на дах будинку, а ще двоє стали на передньому плані з банером, на якому написано: "Ріші Сунак – нафтові доходи чи наше майбутнє? Greenpeace".

Що стало з протестувальниками?

Офіс Сунака підтвердив, що ні він, ні його родина в той час не були присутні в будинку. Сунак і його сім'я зараз відпочивають у Каліфорнії. Поліція Північного Йоркшира додала, що поліцейські "перебувають на місці події та контролюють ситуацію".

Віцепрем'єр-міністр Олівер Доуден, який залишився відповідальним за країну за відсутності Сунака, сказав протестувальникам "припинити дурні трюки". Пізніше стало відомо, що активістів, які провели на даху Сунака близько пʼяти годин, затримали.

В чому причина такої поведінки Greenpeace?

У понеділок, 31 липня, голова британського уряду Ріші Сунак пообіцяв “максимально збільшити” запаси нафти та газу Великобританії, оголосивши про понад 100 нових ліцензій на буріння в Північному морі, що, на думку експертів, може мати катастрофічні наслідки для клімату. Але в 2021 році Міжнародне енергетичне агентство заявило, що не може бути жодних нових розробок нафти, газу та вугілля.

Грінпіс заявив, що протест спрямований на те, щоб завадити Сунаку схвалити “Rosebank”, найбільше нерозроблене родовище нафти та газу в Північному морі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.