У розпал війни Тігіпко продав «Кузню на Рибальському»: хто новий власник і що він буде робити з 40 гектарами на березі Дніпра

Читать на русском

Найкоштовніші активи "Кузні" – земельні ділянки на Рибальському півострові та вулиці Жилянській у Києві

Читать на русском
У розпал війни Тігіпко продав «Кузню на Рибальському»: хто новий власник і що він буде робити з 40 гектарами на березі Дніпра
В останні роки "Кузня" виконувала лише окремі замовлення для оборонної галузі та приватних замовників

Найкоштовніші активи "Кузні" – земельні ділянки на Рибальському півострові та вулиці Жилянській у Києві

Наприкінці 2022 року Agimant Limited Тігіпка продала "Кузню" разом з усім майном і нерухомістю інвестиційній компанії Concorde Capital Ігоря Мазепи. Чому власник групи ТАС вирішив продати актив і що робитиме з нерухомістю Мазепа – дослідили журналісти Економічної Правди.

Від заводу до земельної ділянки під забудову

Восени 2018 року фонд, який управляв активами тодішнього президента України Петра Порошенка, продав завод "Кузня на Рибальському" у Києві кіпрській компанії Ewins Limited Сергія Тігіпка. Із звітності їхніх інвестфондів стала відома сума угоди: 300 млн дол.

В останні роки "Кузня" виконувала лише окремі замовлення для оборонної галузі та приватних замовників. Багато приміщень на понад 40 га здавалися в оренду або не використовувалися.

Власник ТАС мав великі плани на земельну ділянку, розташовану в прицентральному районі Києва. На території "Кузні" мали з'явитися житловий комплекс з 36-ти будинків, офіси та торговий центр.

Проєкт на Рибальському півострові отримав назву Lipki Island City Resort – 36 будинків висотою до 30 поверхів, понад 6 тис квартир. Очікувана кількість мешканців – 15,4 тис осіб. Передбачалося, що забудувати "Кузню" зможуть за десять років. Будувати ЖК Lipki Island так і не почали.

Утім, через чотири роки після угоди Тігіпко позбувся активу. Новим власником заводу стала інвестиційна компанія Concorde Capital Ігоря Мазепи.


Що Мазепа робитиме з новим активом

Компанія M4U, яка розробляє смарт-рішення для девелоперів, оцінює інвестиційний потенціал території заводу "Кузня на Рибальському" щонайменше 900-950 млн дол. Саме таку суму виручить забудовник у разі продажу всіх квартир. Згідно з розробленою M4U системою, вартість квадратного метра в ЖК Lipki Island становитиме 1750-2500 дол.

"Вони були готові продати, а ми були готові купити. Ми побачили привабливість девелопменту ділянок проєкту і були впевнені в зацікавленості інвесторів. Наш оптимізм у цьому проєкті базується на беззастережній вірі в перемогу України", – заявив Мазепа, коментуючи угоду.

Інвестбанкір не став розголошувати суму, яку виклав за "Кузню", посилаючись на конфіденційність комерційної складової угоди.

"Можу тільки зауважити, що активи, які увійшли в периметр угоди, були суттєво обтяжені боргами Ewins та належних їй компаній", – додав Мазепа.

Борги і шлях до банкрутства

За матеріалами із судового реєстру стало відомо, що Тігіпко встиг сплатити фондам Порошенка і Кононенка авансові платежі в розмірі 7,9 млн дол та 2,1 млн дол відповідно. Тому є ймовірність, що Мазепа не розраховувався з Тігіпком або сплатив невелику суму і перебрав на себе зобов'язання перед Порошенком та Кононенком.

Одразу після придбання "Кузні на Рибальському" майже рік тому Concorde Capital розраховував залучити стратегічного інвестора і перепродати акції товариства.

«Наш початковий план полягав у залученні інвестора для перепродажу проєкту. Зараз ситуація змінилася, тому не виключаємо участь у спільному інвестуванні», – каже Мазепа.

Але на заваді амбітним планам стоять судові процеси щодо банкрутства "Кузні на Рибальському". Мазепа переконує, що завод намагаються визнати банкрутом безпідставно.

"Різні кредитори підприємства, у тому числі владні структури, свідомо намагаються визнати підприємство банкрутом. Через це ми не можемо наразі залучити інвестора", – повідомив він.

За даними системи Youcontrol, "Кузня" також має поточні борги перед "ДТЕК Київські електромережі", "Укрспецекспорт", Державною податковою службою, компанією "Нептун-Електро ЛС", а також зарплатні борги.

Мазепа вважає, що судові суперечки завершаться успішно для Concorde Capital і вони зможуть розпочати будівництво. Нині компанія опрацьовує концепції нового девелоперського проєкту із західними архітектурними агенціями.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.