Рада знову може зібратися для голосування щодо закону про мобілізацію: у "Слузі народу" назвали умову

Народні депутати можуть зареєструвати блокуючі постанови щодо законопроєкту про мобілізацію

Законопроєкт про мобілізацію
Мобілізаційний закон може набрати чинності вже в другій половині травня

Верховна Рада України може знову зібратися для голосування щодо закону про мобілізацію. Станеться це, якщо хтось з нардепів заблокує підписання документа президентом. Законопроєкт може набрати чинності вже в другій половині травня.

Про це в ефірі телемарафону заявила заступниця голови фракції "Слуга Народу" Євгенія Кравчук. Вона наголосила, що сподівається, що деякі колеги не будуть реєструвати блокуючі постанови.

"В самому законі є термін набуття чинності. Це місяць з часу його публікації, а публікація настає одразу після підписання президентом. Я дуже сподіваюсь, що деякі колеги з Верховної Ради не будуть реєструвати блокуючі постанови, бо є таке право в кожного народного депутата заблокувати підписання (президентом, - ред.). І для цього треба буде зібратися ще раз і провалити цю блокуючу постанову", - розповіла вона.

Кравчук також назвала терміни, коли мобілізаційний закон набере чинності. На її думку, це станеться в другій половині травня.

"Бо як тільки президент підпише, він буде опублікований і там плюс місяць", - зазначила вона.

Ухвалення мобілізаційного законопроєкту

У четвер, 11 квітня, Верховна Рада у другому читанні прийняла законопроєкт про мобілізацію. За документ проголосували 283 народних депутати. Серед них 192 - зі "Слуги народу". Фракція "Євросолідарність" в повному складі утрималася. Проти не голосував ніхто.

Мобілізаційний закон ще набрав чинності. Його має підписати спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук, а потім президент, після чого за місяць документ набере чинності.

Зокрема, закон передбачає, що призовники та військовозобов'язані повинні мати при собі військово-облікові документи та показати їх на вимогу представника ТЦК, поліцейського чи ДПСУ, а всі, хто ще не прийшов до ТЦК оновити дані, також повинні зробити це впродовж 60 днів. А ухилянтів будуть обмежувати в праві керувати авто.

Нагадаємо, Зеленський висловив своє ставлення до прийнятого Верховною Радою законопроєкту щодо поліпшення деяких аспектів мобілізації, військового обліку та проходження військової служби. Під час брифінгу у Вільнюсі у четвер, 11 квітня, Зеленський зазначив, що мобілізація відбувається згідно з відповідним законодавством і проходить кожні три місяці. Він зауважив, що існує багато маніпуляцій, а також російський наратив щодо зриву мобілізації в Україні тощо.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube