“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Крім окладу в 20-25 тис. грн і бойових доплат у 100 тис. грн, військовим встановлено додаткову виплату в розмірі 70 тис. грн
Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, якою збільшено на 70 тисяч гривень грошове забезпечення військовослужбовцям, які безпосередньо беруть участь у бойових діях. Це рішення стало відповіддю на постанову Верховної Ради, ухвалену напередодні. Таку суму мають виплачувати за кожні 30 днів "на нулі".
Про це повідомив народний депутат Олексій Гончаренко. Рішення Уряду ґрунтується на постанові Верховної Ради, ухваленій 11 квітня. Зокрема, вчора депутати проголосували за постанову, яка передбачає 70 тисяч гривень на місяць грошової винагороди для військових "на нулі".
Тепер військовослужбовці, які виконують бойові завдання безпосередньо на лінії зіткнення окрім зарплати у 20-25 тисяч гривень і бойових доплат в 100 тисяч гривень, мають право на доплату в 70 тисяч гривень.
Ці 70 тисяч передбачатимуться для військових, які виконують бойові чи спеціальні завдання під час ведення бойових (спеціальних) дій на лінії бойового зіткнення з противником на відстані виконання бойових (спеціальних) завдань військовою частиною (підрозділом, зокрема зведеним) першого ешелону оборони або наступу (контрнаступу, контратаки) до ротного опорного пункту включно, а також на території противника (наприклад, між позиціями військ противника та своїх, на тимчасово окупованій територіях України).
11 квітня Верховна Рада прийняла в цілому законопроєкт щодо поліпшення деяких аспектів мобілізації, військового обліку та проходження військової служби. Серед зазначених правок - та, яка прибирає із документа норму про ротації і демобілізацію. За 8 місяців мають розробити окремий законопроєкт, який регулюватиме цей процес. Це була ініціатива головнокомандувача Олександра Сирського.
Раніше секретар комітету з питань національної безпеки, оборони і розвідки Роман Костенко зазначав, що профільний комітет включив під час розгляду поправок до законопроєкту про мобілізацію норму про встановлення доплат у розмірі 70 тис гривень для тих, хто виконує бойові завдання на лінії першого ешелону оборони або наступу за кожні 30 днів виконання таких завдань. Але в останній момент ця норма була прибрана.
Нагадаємо, що Зеленський висловив своє ставлення до прийнятого Верховною Радою законопроєкту щодо поліпшення деяких аспектів мобілізації, військового обліку та проходження військової служби. Під час брифінгу у Вільнюсі у четвер 11 квітня Зеленський зазначив, що мобілізація відбувається згідно з відповідним законодавством і проходить кожні три місяці. Він зауважив, що існує багато маніпуляцій, а також російський наратив щодо зриву мобілізації в Україні тощо.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.