У Пентагоні скептично ставляться до відмови Байдена надати Україні винищувачі F–16

Читать на русском

Причиною цьому є попередні рішення адміністрації президента

Читать на русском
У Пентагоні скептично ставляться до відмови Байдена надати Україні винищувачі F–16
У Пентагоні скептично ставляться до відмови Байдена надати Україні винищувачі F–16

Причиною цьому є попередні рішення адміністрації президента

1-го лютого The Washington Post оприлюднила коментарі представників Пентагону щодо відмови Байдена надавати нам літаки. Зокрема, до цього рішення ставляться скептично, і думають, що невдовзі винищувачі F-16 таки нададуть Україні. На цю думку наштовує схема, за якою і раніше діяла адміністрація президента США – спочатку відмова, потім пом’якшення і згода. 

Видання у своєму матеріалі посилається на власні джерела в Пентагоні. Усі вони говорили на умовах анонімності. Проте, вони й так відображають загальні настрої у відомстві. Вони зазначили, що рішення, скоріш за все, найближчим часом таки не змінеться, але згодом може початися обговорення. Подібне було і з танками M1 Abrams. Причиною тоді теж називали надто складні умови для навчання та обслуговування, але таки погодилися їх передати. Ситуація з літаками виглядає на початку аналогічно.

Один зі співрозмовників видання також розповів, що у Пентагоні зростає розчарування через замалі обсяги допомоги Україні. Проте, загалом країна поки тримається обережного підходу в цьому питанні. Водночас, США вже схиляються в бік надання більш сучасного озброєння для захисту українського неба, у тому числі й систем ППО. Так, речник Пентагону бригадний генерал Патрік Райдер раніше казав, що війна манлива та динамічна, і характер підтримки України буде підлаштовуватися під головні потреби. 

Водночас, оцінки ситуацію в небі над Україною від провідних інституцій вивчення війни показують, що небезпеку російські пілоти для українських створюють найбільшу тому, що мають більш далекобійні та сучасніші літаки та озброєння на них. Водночас, навіть з обмеженими застарілими літальними апаратами українцям вдавалося збивати сучасні ворожі ракети. Навіть декілька сучасних літаків від Заходу могли б сильно допомогти українцям на полі бою.

Генерал ВПС у відставці Герберт «Яструб» Карлайл також виступив за надання Україні F-16, та негайний запуск навчання пілотів. Він пропонує спочатку почати цю програму в обмеженему варіанті – декілька професійних пілотів. Потім за її результатами можна буде думати над розширенням програми. 

Хоча, не всі згодні з посиленням участі США в російсько-українській війні. Так, офіцер армії у відставці та старший науковий співробітник Defense Priorities заявив, що надання літаків не скасує небезпеку від російських ППО. У підсумку, на його думку, правила гри сильно не зміняться. Водночас, він також висловив побоювання щодо повернення Криму. Ядерні погрози росії на нього подіяли, тому саме про арсенал рф він і згадує. 

Винищувачі F-16

Це одномоторні багатофункціональні легкі винищувачі від США. Наразі такі літаки перебувають на озброєнні 25 країн, серед яких і члени НАТО. Винищувач може виконувати майже всі повітряні завдання – від ведення бою з іншими літаками до направленого бомбардування. 

Стандартно літак оснащений шістьма ракетами класу «повітря-повітря». Водночас, він може перевозити чотири 450 кг бомби для здійснення бомбардування. Наразі існує ціла купа модифікацій літака, за якими змінювалися оснащення, зброя, бомби, броня і т.д. 

Нагадаємо, що Україна напередодні активної фази війни. У розвідці розповіли, коли чекати змін на фронті.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.