У НАТО заявили про небезпеку для понад мільярда людей через спроби Росії атакувати підводні кабелі та труби

Читать на русском

Росія може атакувати підводні кабелі та труби, від яких залежить енергія та зв’язок Європи, це вплине на безпеку мільярда людей

Читать на русском
Атаки росії
В НАТО кажуть, що РФ планує гібридну війну під водою, щоб порушити європейську економіку

Росія може атакувати підводні кабелі та труби, від яких залежить енергія та зв’язок Європи, це вплине на безпеку мільярда людей

Заступник командувача Об’єднаним військово-морським командуванням НАТО адмірал Дідьє Малетер заявив, що під загрозою знаходиться безпека майже 1 мільярда людей по всій Європі та Північній Америці. І все через спроби Росії атакувати численні вразливі місця підводної інфраструктури. Це, зокрема, вітряні електростанції, трубопроводи та електрокабелі.

Про це пише The Guardian. За словами адмірала НАТО, мережа підводних кабелів і труб, від яких залежить енергія та зв’язок Європи, не була створена для того, щоб протистояти "гібридній війні", яку ведуть Москва та інші супротивники НАТО.

"Ми знаємо, що росіяни розробили багато гібридної війни під водою, щоб порушити європейську економіку, через кабелі, інтернет-кабелі, трубопроводи. Вся наша економіка під водою знаходиться під загрозою. І, щоб бути дуже ясним, ми знаємо, що росіяни розробили щодо атомних підводних човнів для роботи під водою. Тому ми не наївні, і ми (держави НАТО) працюємо разом", - сказав Малетер.

The Guardian зазначає, що ці коментарі з’явилися після двох випадків підозрюваного саботажу на газопроводах у Балтиці за останні 18 місяців. Йдеться про атаки на "Північних потоках" у вересні 2022 року та на Balticconnector у жовтні минулого року.

"Попри широкі розслідування, проведені багатьма державами, обидві атаки залишаються нерозкритими, хоча Фінляндія заявила в грудні, що "все вказує на те", що китайський корабель навмисно пошкодив Balticconnector своїм якорем", - пише видання.

Як сказав Малетер, навколишнє середовище різко змінилося. Оскільки більша частина нинішньої інфраструктури спочатку була розроблена приватним сектором, що робить її надзвичайно вразливою.

"Вони не знали, що така гібридна війна розвиватиметься так швидко. Понад 90% знаходиться під водою. Усі наші зв’язки між США, Канадою та Європою передаються під водою, тому є багато вразливих місць... Це дуже важливе занепокоєння, оскільки це питання безпеки для майже 1 мільярда цивільних осіб країн НАТО. Ми повинні бути захищені та добре забезпечені нашою життєво важливою підводною інфраструктурою", - підкреслив військовий.

Малетер каже, що навіть за значної присутності НАТО неможливо охороняти кожну частину підводної інфраструктури, тому головна відповідальність за захист власної інфраструктури лежить на державах. Він додав, що коли НАТО говорить про агресію, то "очевидно, думаємо про Росію".

У ЄС вирішили спільно захищати підводну інфраструктуру від атак РФ

На початку квітня цього року шість європейських країн, які мають морські кордони у Північному морі підписали угоду про спільну роботу із захисту підводної інфраструктури. В тому числі й від можливих атак Росії. Спільний договір підписали Бельгія, Британія, Данія, Німеччина, Норвегія та Нідерланди.

Загрози підводним кабелям та трубопроводам стали предметом уваги безпеки західноєвропейських країн після вибухів у вересні 2022 року на газопроводах "Північний потік-1" та "Північний потік-2". У травні 2023 року НАТО заявило, що Росія може пошкодити підводні кабелі, щоб покарати західні країни за підтримку України.

Як заявив Ендрю Боуї, британський міністр з ядерної енергетики та відновлюваних джерел енергії, Північне море є локомотивом, що стимулює амбіції Європи в галузі відновлюваних джерел енергії та нульових викидів, допомагаючи зміцнити енергетичну безпеку на континенті. Тому дуже важливо, щоб ЄС захищав його критично важливу енергетичну інфраструктуру зараз і в майбутньому.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.