Країни ЄС підписали договір про захист підводної інфрастуктури від атак РФ у Північному морі

Бельгія, Британія, Данія, Німеччина, Норвегія та Нідерланди спільно захищатимуть підводну інфраструктуру у Північному морі

Північне море
Угода дозволить забезпечити стійкість інфраструктури проти тих, хто може спробувати зруйнувати її

Шість європейських країн, які мають морські кордони у Північному морі підписали угоду про спільну роботу із захисту підводної інфраструктури. В тому числі й від можливих атак Росії. Напад РФ на підводні кабелі та трубопроводи не виключають, зокрема, у НАТО.

Про це пише Reuters. Зазначається, що цю угоду підписали Бельгія, Британія, Данія, Німеччина, Норвегія та Нідерланди.

Загрози підводним кабелям та трубопроводам стали предметом уваги безпеки західноєвропейських країн після вибухів у вересні 2022 року на газопроводах "Північний потік-1" та "Північний потік-2". У травні 2023 року НАТО заявило, що Росія може пошкодити підводні кабелі, щоб покарати західні країни за підтримку України.

"Північне море є локомотивом, що стимулює амбіції Європи в галузі відновлюваних джерел енергії та нульових викидів, допомагаючи зміцнити енергетичну безпеку на континенті. Тому дуже важливо, щоб ми захищали його критично важливу енергетичну інфраструктуру зараз і в майбутньому", - заявив Ендрю Боуї, британський міністр з ядерної енергетики та відновлюваних джерел енергії.

Він схвалив зміцнення зв'язків із ключовими північноєвропейськими сусідами. За його словами, це дозволить забезпечити стійкість інфраструктури проти тих, хто може спробувати загрожувати або зруйнувати її.

"Північний потік"

"Північний потік-1" та "Північний потік-2" - це газопроводи прокладені по дну Балтійського моря російським "Газпромом", які мали постачати російський газ до європейських країн. "Північний потік-1" було зупинено "Газпромом" влітку 2022 року, а "Північний потік-2" так і не ввели в експлуатацію через російське вторгнення в Україну.

26 вересня 2022 року на газопроводах пролунали три вибухи внаслідок яких стався витік газу. Офіційні представники Німеччини, Швеції та Данії, які розслідували вибухи на газопроводах заявили, що на місці витоку газу знайшли сліди вибухових речовин. Дані розслідувань свідчать про високу активність російських військових кораблів біля Північних потоків безпосередньо перед вибухом. Сама ж Росія тоді просувала наративи про те, що за диверсію відповідальна Украі‌на. У березні 2023 року президент Зеленський спростував нібито причетність України до диверсії на "Північних потоках". На початку червня він ще раз заявив, що Київ до цих вибухів непричетний.

Наприкінці лютого цього року Данія звершила розслідування вибухів на "Північних потоках". Його закрили через нестачу підстав для порушення кримінальної справи.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube