Змінилися терміни дії електронних рецептів на ліки
Низку медичних препаратів в Україні можна придбати лише за наявності електронного рецепту від лікаря. Тепер у Міністерстві охорони здоров'я вирішили продовжити термін електронного рецепту. Стало відомо, скільки він буде діяти.
Такою інформацією поділилися в пресслужбі МОЗ. Зазначається, що раніше електронний рецепт діяв 30 днів. Тобто, пацієнт з цим документом міг придбати ліки протягом 30 днів. Тепер термін дії документа продовжили до 90 днів. Це значить, що електронний рецепт можна використовувати для покупки препаратів протягом близько трьох місяців.
У Міністерстві охорони здоров'я підкреслили, що це дозволить пацієнту рідше відвідувати лікаря для поновлення рецепта. Однак варто зазначити, що нові правила стосується не всіх препаратів. Експерти уточнили, що строк дії рецептів на наркотичні лікарські засоби залишається незмінним — 10 днів. При цьому засоби, які підлягають реімбурсації або відпускаються на пільгових умовах (а також екстемпоральні ліки) можуть виписуватися рецептом на 30 календарних днів.
При цьому погасити електронний рецепт можна і раніше. Це можливо зробити в аптеці, яка працює з електронною системою охорони здоров'я. Знайти таку аптеку можна за допомогою дашборда "Електронна карта місць відпуску лікарських засобів за еРецептом" за посиланням. Як це зробити:
"МОЗ попереджає, що якими б звичними та безпечними не здавалися рецептурні ліки, неправильне застосування їх може спричинити виникнення серйозних побічних ефектів, викликати залежність чи нести ризик зловживання", — підкреслили в Міністерстві охорони здоров'я.
Раніше в Міністерстві охорони здоров'я розповідали, як працюватимуть лікарні в Україні у випадку ймовірних блекаутів. Зазначається, що медзаклади матимуть генератори. Кожен заклад, який надає стаціонарну та екстрену медичну допомогу, має резервні джерела живлення. Крім того, 32 установи також обладнані сонячними панелями з інверторами та акумуляторами, які можуть накопичувати енергію.
"Спираючись на тогорічний досвід, ми вже підготували план дій у разі довготривалих відключень електроенергії та узгодили його з іншими органами влади. Наша головна мета — це своєчасне реагування на всі надзвичайні ситуації, що відбуватимуться в медичних закладах. Тому сьогодні кожен медзаклад, який надає стаціонарну та екстрену медичну допомогу, має резервні джерела живлення. У разі проблем з електропостачанням або блекаутів в більшості медзакладів генератори спрацьовують автоматично — протягом кількох секунд", - зауважив перший заступник міністра охорони здоров’я Сергій Дубров.
Також у Міністерстві охорони здоров'я ділилися порадами, які допоможуть пережити ймовірні відключення світла без сильних стресів. Експерти рекомендують частіше гуляти на свіжому повітрі, слухати аудіокниги, а також займатися якоюсь механічною роботою (наприклад, прибиранням). Зокрема, експерти радять скористатися можливістю і після 21-22 години спробувати лягати спати.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.