У МОЗ заявили про нові стандарти лікування пацієнтів з опіками
В Україні росте кількість пацієнтів з опіковою травмою. Зокрема, це пов'язано з повномасштабною війною. Адже чимало військових та цивільних потерпають від обстрілів російських загарбників. Тому в Міністерстві охорони здоров'я вирішили підняти тему нових стандартів лікування пацієнтів з опіками в Україні.
Про це повідомляється на офіційному порталі МОЗ. Зазначається, що лікування при важких опіках передбачає хірургічне втручання. Лікарі проводять видалення некротизованих тканин та застосовують різні методи відновлення шкірного покриву. Це дуже складний процес, який передбачає також довге відновлення пацієнта.
"Затверджений МОЗ стандарт медичної допомоги при опіках гарантує, що незалежно від медзакладу пацієнт отримає належне лікування. Його мета – дати єдиний алгоритм для всіх відділень і центрів, які працюють із відповідною травмою. Такий підхід зменшить кількість помилок та поліпшить якість і ефективність допомоги. Це, своєю чергою, дасть можливість врятувати якомога більше життів пацієнтів із великою площею опікового ураження", - зазначив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.
Він також додав, що нові стандарти взяли основу з протоколів та настанов провідних країн світу. Зокрема, цей документ ґрунтується на досвіді Європи й Північної Америки, українці з опіковою травмою отримуватимуть медичну допомогу та лікування на світовому рівні.
Зазначається, що документ про нові стандарти лікування опіків вперше в Україні впроваджує обовʼязкове надання реабілітаційної допомоги ще під час лікування. Завдяки цьому в пацієнтів підвищуються шанси на повернення до повноцінного життя. Тобто, здатність до самообслуговування, спроможність повноцінно працювати й відпочивати.
При цьому, враховуючи високу вартість такого лікування, планується збільшити виділені на це тарифи, які закладені в "Програму медичних гарантій". Тобто, щоб українці мали можливість отримати такі послуги безкоштовно. При цьому зараз МОЗ відправляє пацієнтів з тяжкими опіками на лікування за кордон. Однак нові стандарти та робота над підвищенням кваліфікації українських лікарів-комбустіологів, покликані наблизити послуги європейського рівня до українців. Тобто, нова реформа спрямована на те, щоб таке лікування стало доступнішим саме в Україні.
"В межах домовленостей, досягнутих за результатами зустрічі першої леді Республіки Польща пані Агати Корнхаузер-Дуди та першої леді України пані Олени Зеленської, 40 українських лікарів, серед яких лікарі-комбустіологи, лікарі-анестезіологи, лікарі фізичної та реабілітаційної медицини і фізичні терапевти, які працюють з пацієнтами із важкими опіковими травмами, пройшли інтенсивне навчання в опіковому центрі Independent Public Health Care Center in Łęczna (Республіка Польща)", - розповіли в МОЗ.
Крім того, вже 58 українських лікарів пройшли підвищення кваліфікації у сфері надання медичної допомоги пацієнтам з важкими опіковими травмами. Стажування відбувалось у опікових центрах Бохума, Берліна, Гамбурґа, Дуйсбурґа, Мурнау та Людвігсхафена (Федеративна Республіка Німеччина).
Раніше в Міністерстві охорони здоров'я України розповідали, як у випадку блекаутів будуть працювати лікарні. Зазначається, що в кожному медичному закладі повинен бути генератор. Водночас вже близько 32 установ обладнані сонячними панелями з інверторами та акумуляторами, які можуть накопичувати енергію.
"Спираючись на тогорічний досвід, ми вже підготували план дій у разі довготривалих відключень електроенергії та узгодили його з іншими органами влади. Наша головна мета — це своєчасне реагування на всі надзвичайні ситуації, що відбуватимуться в медичних закладах. Тому сьогодні кожен медзаклад, який надає стаціонарну та екстрену медичну допомогу, має резервні джерела живлення. У разі проблем з електропостачанням або блекаутів в більшості медзакладів генератори спрацьовують автоматично — протягом кількох секунд", - зауважив перший заступник міністра охорони здоров’я Сергій Дубров.
Також у МОЗ нагадували про те, що українці можуть безкоштовно отримати медичну допомогу при інсульті та інфаркті. Пацієнтам надають такі послуги безкоштовно в лікарнях, які підписали контракт з Національною службою здоров'я. При появі симптомів в МОЗ радять негайно звертатися до лікаря. У лікарнях, які мають договір з Національною службою здоров'я, пацієнту з інфарктом чи інсультом надаються безоплатно наступні послуги:
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.