МОЗ замінить статус інвалідності: що буде натомість

Читать на русском

Уряд прийняв план реформування медико-соціальної експертної комісії

Читать на русском
Віктор Ляшко, посвідчення інвалідності
Ляшко: "Ми відмовляємося від інвалідності як такої"

Уряд прийняв план реформування медико-соціальної експертної комісії

У середу, 4 жовтня, Міністерство охорони здоров’я України анонсувало зміни статусу людей з інвалідністю. У МОЗ пояснюють це бажанням відійти від радянської практики надання статусу інвалідності. Замість цього статусу пропонують створити оцінку втрати функціональності людини.

Про заміну процедури отримання статусу інвалідності на втрату ефективності пише Укрінформ. Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко анонсував, що законопроєкт вже готовий до розгляду у Парламенті.

"Ми відмовляємося від інвалідності як такої, а говоримо про оцінку втрати функціональності. У нас зараз проблема в тому, що ми женемося за інвалідністю, бо вона дає пільги та компенсації, а не повернення людини в економічний стан. Ми не запитали, що хоче людина, а кажемо, що ось це можемо дати. Це пострадянська модель, від якої ми повинні відмовитися", - повідомив Ляшко.

За словами міністра, Уряд прийняв план реформування медико-соціальної експертної комісії (МСЕК). Прогнозується, що нові зміни для процедури почнуть діяти з 2025 року.

Особливість визначення втрати функціональності у тому, що людина з травмою потрапила на реабілітацію, а звідти завдяки мультидисциплінарній команді через електронні інструменти, у тому числі електронний МСЕК потрапляє у відповідні сфери, аби повернути її функціональність, яку вона втратила через травму або хворобу.

Оцінка втрати функціональності людини

Процес, який дозволяє визначити, наскільки травми, хвороби або інші фактори вплинули на здатність людини виконувати повсякденні завдання називається оцінкою втрати функціональності. Оцінка може бути використана для визначення інвалідності, для визначення потреб у реабілітації або для визначення компенсації за травми.

Існує кілька різних методів оцінки втрати функціональності. Найпоширенішим методом є використання функціональних шкал. Функціональні шкали оцінюють здатність людини виконувати конкретні завдання, такі як ходьба, підйом по сходах, одягання або приймання їжі.

Інші методи оцінки втрати функціональності включають: методи самооцінки, де людина оцінює свою власну здатність виконувати повсякденні завдання. Методи оцінки третіми особами, коли інша людина оцінює здатність людини виконувати повсякденні завдання. А також методи тестування, коли людина проходить тест, який оцінює її фізичні або когнітивні функції.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.  

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.