Українські військові можуть безоплатно пройти реабілітацію у стаціонарі - як скористатися

Читать на русском

Стаціонарна реабілітаційна послуга має тривати мінімум 14 днів із тривалістю процедур від трьох годин на день

Читать на русском
Реабілітація
Стаціонарна реабілітація військових

Стаціонарна реабілітаційна послуга має тривати мінімум 14 днів із тривалістю процедур від трьох годин на день

Військові можуть пройти стаціонарну реабілітацію у 11 лікарнях Дніпропетровщини. Ця послуга є безоплатною. До кінця цього року така допомога стане доступною й в решті закладів відповідного рівня.  

Як зазначили у Дніпропетровській ОДА, стаціонарна реабілітаційна послуга за одним напрямом реабілітації має тривати мінімум 14 днів із тривалістю процедур від трьох годин на день. За двома напрямами та більше — понад 21 день. Кожен пацієнт, в залежності від важкості травми, може отримати від 2 до 8 реабілітаційних циклів впродовж року. Як скористатися: 

Для проходження реабілітації не потрібно збирати купу довідок та долати зайві бюрократичні перепони. Право на послуги з відновлення має будь-яка людина, якій в силу обставин загрожує обмеження функціонування. Причинами для звернення можуть бути: поранення на фронті, побутова травма чи наслідки хвороби.

Робота з людиною, яка потребує реабілітації, повинна починатись із моменту її потрапляння до лікарні. В разі, якщо хвороба, поранення або побутова травма призводять до обмеження функціонування – до взаємодії з пацієнтом, одразу після стабілізації його стану, долучаються фахівці з реабілітації. Формується мультидисциплінарна реабілітаційна команда. Її склад підбирається відповідно до потреб людини. За результатами первинного обстеження пацієнта, фахівці з реабілітації спільно з пацієнтом розробляють індивідуальний реабілітаційний план.

Ця "дорожня карта" включає конкретну мету, якої пацієнт планує досягти після проходження курсу. Наприклад, якщо він має проблеми з моторикою рук і це заважає тримати склянку води чи чистити зуби – подолання цих незручностей стане головним завданням для мультидисциплінарної команди в рамках циклу з реабілітації. При цьому, враховуючи пацієнтоцентричність реабілітаційної допомоги, кожна людина має право самостійно обрати один із 423 медичних закладів, законтрактованих НСЗУ за одним із двох пакетів:

  • "Реабілітаційна допомога дорослим та дітям у стаціонарних умовах" - за пакетом законтрактовано 262 заклади охорони здоров’я, які отримали понад 778 мільйонів гривень.
  • "Реабілітаційна допомога дорослим та дітям в амбулаторних умовах" - за пакетом законтрактовано 413 закладів охорони здоров’я, які отримали більше ніж 338 мільйонів гривень.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.