У МОЗ пояснили, навіщо в березні ввели жорсткий карантин і чому його немає зараз

Жорсткий карантин дозволив підготувати систему охорони здоров'я до навантажень

У МОЗ пояснили, навіщо в березні ввели жорсткий карантин і чому його немає зараз

Заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко розповів, навіщо в Україні вводили жорсткий карантин навесні, коли захворюваність була низькою, а зараз, коли в країні фіксують більше 5 тисяч випадків COVID-19 за добу, його немає.

Як передає Інформатор,про це Ляшко розповів в інтерв'ю"Українській Правді".

"Напевно ж багато хто думає, що в Міністерстві охорони здоров'я тут дивні люди сидять? Адже чому при 100 випадках вони вводили жорсткий локдаун в березні, а зараз при майже 5 тисячах, не вводять ... Коли ми вводили жорсткий локдаун у нас могло бути по 10000 випадків на добу. Так як було в Італії, Франції, Іспанії ...

Я на брифінгу тоді говорив: ось у нас є 12 000 ліжок в інфекційних лікарнях. Часто, це були просто койко-місця. Які ще не були обладнані ні ШВЛ, ні , грубо кажучи, лікарями. Тоді ми могли їх заповнити за тиждень", - пояснив він.

За його словами, жорсткий карантин дозволив підготувати систему охорони здоров'я до навантажень.

"Введення жорсткого локдауну дало нам можливість підготувати систему охорони здоров'я. Зараз ми говоримо про потенційних 50000 ліжок, про вміння лікувати. Зараз уряд додатково виділяє кошти, щоб ще більше, а точніше, 80% з тих 50 000 ліжок забезпечити киснем", - додав Ляшко .

Відзначимо, також заступник голови МОЗ прогнозує введення повторного жорсткого карантину в Україні.За його словами, це станеться за два тижні до того, як всі ліжка, призначені для заражених на коронавірус, будуть заповнені.

Нагадаємо, майже у всіх областях спостерігається значне поширення COVID-19 .

Крім цього, раніше в Нацслужби здоров'я роз'яснили, для кого передбачено лікування від COVID-19 лише в стаціонарі.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube