У Міносвіти анонсували вихід всіх шкіл на захід від Києва в офлайн: які є винятки

Заступник міністра освіти Михайло Винницький заявив, що офлайн-навчання неможливе у прифронтових областях, зокрема в Харківській, Запорізькій, Одеській, Миколаївській областях через обстріли рф

Михайло Винницький про шкільне навчання
Перехід до офлайн-навчання може означати навчання в декілька змін

Заступник міністра освіти і науки України Михайло Винницький оголосив, що всі навчальні заклади країни, розташовані на захід від Києва, мають до вересня перейти на формат навчання офлайн. Тобто з безпосередньою фізичною присутністю учнів на заняттях в навчальних закладах. У багатьох випадках це означатиме необхідність переходити на кілька змін, навчання вечорами, але офлайн-навчання для Міносвіти є пріоритетом.

Про це Винницький заявив у прямому ефірі національного телемарафону 28 лютого. Учням, зокрема, доведеться навчатись в декілька змін, можуть запровадити вечірні заняття.

"Ми зараз рухаємося тим способом, щоб усі, хто є, умовно кажучи, на захід від Києва, всі заклади, мають до вересня вийти в офлайн, однозначно всі", - сказав він в ефірі національного телемарафону в середу.

У той же час в Міносвіти підкреслили, що на сьогоднішній день ініціативу з офлайн навчанням не можна реалізувати у прифронтових регіонах. Зокрема в Харківській, Запорізькій, Одеській, Миколаївській областях, де складна безпекова ситуація через російські обстріли.

Умови навчання офлайн

Однією з умов офлайн навчання є наявність укриття на випадок повітряних атак. У Міністерстві освіти й науки України наголосили, що тільки повернення до очного навчання дасть можливість українським дітям надолужити втрачені за останні роки прогалини у здобутті знань. Щоправда, серед недоліків у офлайн занять фахівці з освіти називають: відсутність ефективного зворотного зв'язку з викладачами, великий обсяг домашніх завдань, технічні проблеми, недостатнє забезпечення отримувачів освіти та науково-педагогічних працівників комп'ютерною технікою, недостатнє спілкування, відсутність можливості отримати практичний досвід.

Нагадаємо, що за даними МОН, кожну сьому школу в Україні було пошкоджено обстрілами. Повністю зруйновано 200 шкіл. А з початку січня 2023 року за кордоном перебувало майже 500 тисяч українських школярів. У Польщі для маленьких українців продовжать спеціальні умови навчання.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Чому безпілотники - це майбутнє? Як можна розібрати найбільшу армію у світі на молекули за умови високопрофесійного особового складу, мінімальної кількості артилерії та використання безпілотників? На ці запитання відповість Ярослав Олійник.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube