За партою чи перед монітором: як буде проводитись навчання у 2023-2024 роках

Українські школи у новому навчальному році переходять з онлайн формату занять на очне навчання

Навчальний рік
Онлайн чи офлайн навчання?

Залишилось трохи більше місяця і маленькі українці знов повернуться до навчання. За рекомендаціями МОН нового навчального року учбові заклади (школи, коледжі та виші) повертають дітей за парти. Тобто переходять з офлайн формату до очного навчання.

Проте є одна умова – наявність укриття на випадок повітряних атак. У Міністерстві освіти й науки України наголосили, що тільки повернення до очного навчання дасть можливість українським дітям надолужити втрачені за три останні роки прогалини у здобутті знань. За даними видання "РБК-Україна", серед недоліків у офлайн занять фахівці з освіти називають:

  • відсутність ефективного зворотного зв'язку з викладачами;
  • великий обсяг домашніх завдань;
  • технічні проблеми;
  • недостатнє забезпечення отримувачів освіти та науково-педагогічних працівників комп'ютерною технікою;
  • недостатнє спілкування;
  • відсутність можливості отримати практичний досвід.

Рекомендації МОН, щодо повернення до очного навчання не стосуються регіонів, у яких досі складна безпекова ситуація і які знаходяться у зоні бойових дій. Навчання у них буде подовжено в офлайн форматі. 

Зазначається, що вказані рекомендації, щодо зміни формату навчання мають лише рекомендований характер. Остаточне рішення мають прийняти місцеві військові адміністрації та керівництво кожного закладу освіти.

Більшість шкіл застосують формат комбінованого навчання, це коли частина років буде проходити на базі учбового закладу, а частина – онлайн. Там, де дозволяє безпекова ситуація, школи повернуться до 100% очного формату навчання.

У яких містах України повертаються до очного навчання

Харків

Рада оборони Харківської області дала дозвіл на повернення офлайн-навчання у закладах дошкільної, шкільної, фахової, передвищої, вищої освіти. Проте остаточне рішення будуть приймати керівники кожного закладу окремо.

За словами керівника Харківської ОВА Олега Синєгубова основними вимогами є:

  • наявність у закладі спеціальних укриттів, що відповідають вимогам ДБН;
  • готовність системи оповіщення;
  • визначення шляхів евакуації;
  • створення запасів води та медикаментів;
  • проведення уроків безпеки щодо дій у разі повітряної тривоги.

Очільник ОВА Синєгубов каже про запровадження змішаного формату як у школах, так і у вишах. До вибору формату навчання залучать також батьків дітей. Серед них буде проведено опитування.

Полтава

Також до очного навчання повертаються у школах Полтавщини. Зазначається, що 87% шкіл регіону готові відкрити двері для дітлахів. Всі вони мають укриття на випадок повітряних тривог. 

Дніпро

Міськрада Дніпра також погодила повернення школярів за парти в навчальному році 2023-2024. У регіоні теж провели опитування серед батьків, чи готові вони дати дозвіл на відвідування дітьми навчальних закладів. Вони могли вибрати одну з форм навчанні: змішана, дистанційна чи індивідуальна.

Вже найближчим часом, спираючись на результати опитування, у школах будуть затверджені розклади уроків. Зазначається, що офлайн уроки будуть проводить тільки на базах тих шкіл, що мають укриття. Саме тому учні з різних шкіл навчатимуться разом, тому розглядаються варіанти навчального процесу в дві зміни, а частина уроків все ж буде онлайн.

Кіровоградщина

У школах Кіровоградської області з 1 вересня 2023 року запровадять змішану форму навчання. Укриття мають 452 учбових закладів (95 від загальної кількості). Тож перепон для поновлення очного навчання наразі не має.

Раніше Інформатор писав, що на початку січня 2023 року за кордоном перебувало майже 500 тисяч українських школярів. У Польщі для маленьких українців продовжать спеціальні умови навчання.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube