Понад половина українських школярів хотіли б залишитись в Україні, а чверть - вчитися за кордоном
Понад половина українських дітей хоче по завершенні школи учитися в Україні, а чверть - мріє виїхати за кордон на навчання. Також соціологи з'ясували, що більшість старшокласників досить оптимістично дивляться у майбутнє України, проте не на стільки, як їхні батьки й учителі. Щодо особистого майбутнього, то дівчатка більше вірять у власні сили, ніж хлопці.
Такими є результати дослідження "Війна та освіта. Два роки повномасштабного вторгнення". Його провели соціологи Міжнародного благодійного фонду savED у партнерстві з Міністерством освіти та науки України.
Дослідження показало, що 53% учнів хочуть після школи лишатися в Україні. Водночас 23% з них планують жити в іншому населеному пункті своєї країни. А 26%, хочуть переїхати жити за кордон - вчитися або працювати.
Приблизно 80% дітей планують вчитися далі, хоча не всі вірять, що зможуть вступити до омріяного ВНЗ. При цьому серед дівчат більше тих, хто впевнений у власних силах - 36% вважають це реалістичним сценарієм для себе. Водночас серед хлопців тих, хто впевнений у вступі до вишу, лише 24%. На військову службу після школи готові піти лише 4% опитаних.
Дітей запитали: "Як загалом ви налаштовані щодо майбутнього України?". Оптимістично дивляться в майбутнє 52% дітей. Психологи називають це "невпевненим оптимізмом", бо серед тих, хто дав таку відповідь, більше тих, хто сказав "скоріше оптимістично, ніж песимістично".
Для порівняння серед батьків виявилось 70% оптимістів, а серед учителів - 83%. Цікаво, що 25% учнів та учениць не мають ні позитивних, ні негативних поглядів, а 24% – налаштовані виключно песимістично.
Раніше Інформатор писав, що реєстрація для участі в цьогорічному національному мультипредметному тесті стартує в березні й триватиме до початку квітня. Загалом, майбутні абітурієнти складатимуть 4 предмети, які розподілять на 2 блоки. Перерва між ними триватиме лише 20 хвилин. Конкретні дати реєстрації та проведення тестування УЦОЯО повідомить пізніше, адже поки графік ще не затвердили. Цьогоріч цей процес відбуватиметься, скоріш за все, повністю онлайн.
Ми також повідомляли, що вже з наступного року учні 9 класів проходитимуть державну підсумкову атестацію (ДПА) з п'яти предметів. Розробка відповідних матеріалів розпочнеться у 2025 році. Серед предметів - математика, українська мова та інші. Також планується додати усну частину до тестів, особливо для гуманітарних предметів. Йдеться, зокрема, про історію України.
"Це безвідповідально": яку саме позицію частини суспільства і політиків щодо проєкту закону про мобілізацію ставить під сумнів відомий політичний експерт Володимир Фесенко, і що він думає про сам проєкт.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.