Кабмін ввів обов'язкові закупівлі через Prozorro Market, якщо сума чеку перевищує 100 тисяч гривень
Уряд зобов'язав навчальні заклади та медичні установи закуповувати продукти через Prozorro. Йдеться про такий перелік товарів, як м'ясо, риба, яйця, молочні продукти, сир, цукор, борошно, крупи, овочі та фрукти. Їх закупівля проводитися через зазначений електронний каталог, якщо сума чеку перевищує 100 000 грн.
Про зміни йдеться у постанові Кабміну №1178 про публічні закупівлі на період дії воєнного стану, яки нещодавно ухвалив уряд. Відтак, навчальні заклади та медичні установи зобов'язали купляти продукти лише через електронний каталог Prozorro Market. Про це повідомила пресслужба Міністерства економіки.
Згідно з новими правилами, закупівля харчових продуктів обов'язково має проводитися через зазначений електронний каталог, якщо їх сума перевищує 100 000 грн. До переліку товарів, на які поширюється ця вимога, увійшли риба, м'ясо, молочні продукти, яйця, цукор, сир, борошно, крупи, овочі та фрукти.
Prozorro Market надає можливість проводити закупівлю типових товарів за дев'ять днів, забезпечуючи при цьому більшу конкуренцію, ніж на звичайних торгах. Також, якщо закупівля через електронний каталог неможлива, замовник має право провести закупівлю на відкритих торгах або запросити пропозиції, не збільшуючи при цьому очікувану вартість закупівлі. Важливо зазначити, що уряд заборонив закупівлю товарів, робіт та послуг у фізичних і юридичних осіб з росії, Білорусі та Ірану в рамках зазначеного рішення.
В 2023 році через електронний каталог Prozorro Market, який адмініструє ДУ "Професійні закупівлі", було укладено 31,5 тис. угод на понад 10 млрд грн. Завдяки використанню інструменту Запиту пропозицій та активній роботі адміністратора з залучення постачальників в каталог, вдалося заощадити понад 1 млрд грн. Також минулого року проведення агрегованих централізованих закупівель дозволило зекономити 36 млн грн бюджетних коштів.
Також ми писали, як для укриттів шкіл у Києві придбали 26 портативних рацій по 1,5 тис. дол. кожна. Тобто Управління освіти відзначилося не тільки коштовними овочерізками, барабанами та сковорідками, які купляли раніше для бомбосховищ дітям.
При цьому у київському метро, яке використовується в столиці в якості чи не найголовнішого бомбосховища, значно більше проблемних ділянок, ніж було озвучено владою: через що погіршується стан підземної інфраструктури і що робити далі, роз'яснює транспортний експерт Дмитро Беспалов.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.