У Міноборони розповіли про головне у законопроєкті про мобілізацію і закликали швидше ухвалити його

Ілларіон Павлюк каже, що законопроєкт містить ключову норму - термін мобілізації

У Міноборони закликали швидко ухвалити законопроєкт про мобілізацію
Мобілізація і Міноборони

У Міноборони закликають Раду не затягувати прийняття законопроєкту про мобілізацію: у країні йде війна й багато часу на розгляд цього документа немає. Проєкт закону містить ключову норму - ним визначно чіткий термін служби у 36 місяців й він відповідає необхідним для призову вимогам.

Швидше прийняти новий законопроєкт про мобілізацію в Україні закликав очільник управління преси та інформації Міністерства оборони Ілларіон Павлюк. Він додав, що голосування за документ має відбутися якнайшвидше. 

"Обговорення законопроєкту в демократичній державі – це абсолютно нормальний процес. Інша справа, що йде війна, і ми не маємо багато часу. Тому дуже хотілося, щоби якомога швидше ми почали рухатися, щоби було голосування за законопроєкт", – повідомив Павлюк.

За словами Павлюка, у документ включена ключова норма – зазначено чіткі терміни служби у 36 місяців. На думку Павлюка, це й мотивуватиме українців долучатися до лав ЗСУ. Сам законопроєкт Павлюк назвав таким, який відповідає усім вимогам сьогодення. 

"Він містить ключову норму про визначеність терміну служби, про ці 36 місяців. Тому що ви не можете бігти невизначену дистанцію. Невизначену дистанцію бігти надзвичайно важко. Ми чудово усвідомлюємо, що це один з важливих чинників залучення людини до війська – на скільки я йду до війська. Ця визначеність є дуже важливою, і законопроєкт також має інші норми, які дозволять цю визначеність забезпечити, зробивши сам механізм мобілізації ефективнішим, зрозумілішим і прозорішим", – пояснив Павлюк.

Як механізм визначатиме кількість

Раніше очільник управління преси та інформації Міноборони Ілларіон Павлюк підтвердив, що у законопроєкті про мобілізацію не вказана чітка кількість українців, які слід призвати до лав ЗСУ. Павлюк пояснив, що документом прописані механізми, які дозволять оперативно мобілізувати громадян в армію і призвати стільки українців, скільки буде необхідно. Павлюк підкреслив, що саме механізм мобілізації й визначатиме кількість громадян, яку слід мобілізувати. 

Водночас очільниця Комітету з питань бюджету ВРУ Роксолана Підласа каже, що на проведення додаткової мобілізації з бюджету доведеться скерувати 720 млрд грн. При чому для розрахунків видатків на мобілізацію беруть цифру у 400-500 тис. осіб. За словами Підласої, на забезпечення мобілізованих одягом та на проведення військових навчань потрібно 322 млрд грн, ще 400 млрд грн треба для модернізації військової техніки. 

Чому швидко законопроєкт про мобілізацію прийняти не вдасться

Адвокат Ігор Фещенко сумнівається, що законопроєкт про мобілізацію приймуть швидко. Документ містить ряд антиконституційних норм та суперечливих моментів. За словами Фещенка, ряд положень із законопроєкту можуть прибрати. Йдеться про повторне проходження ВЛК особами з інвалідністю та обов'язкову реєстрацію в електронному кабінеті військовозобов'язаного. Водночас положення про терміни служби у 36 місяців, зниження призовного віку до 25 років, відстрочку від мобілізації для осіб з інвалідністю всіх груп, причини неявки до ТЦК можуть залишитися. Через суперечливі, антиконституційні положення документ доопрацьовуватимуть, тому швидко його не ухвалять.

Водночас на думку очільника фракції "Слуги народу" Давида Арахамії, є велика ймовірність, що оновлений законопроєкт про мобілізацію схвалять у першому читанні 6 лютого. Після невеликої перерви орієнтовно 14-15 лютого документ проголосують у другому читанні. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube