У Міноборони пояснили, чому у законопроєкті про мобілізацію не вказується кількість призовників

Документ містить лише механізм призову

Мобілізація і міноборони України
У Міноборони пояснили, чому у новому законопроєкті не вказана кількість призовників

Оновлений законопроєкт про мобілізацію в Україні не містить конкретних цифр щодо кількості нових призовників, яких слід долучити до лав ЗСУ у 2024 році. Цей документ містить зручний механізм призову й покращує саму процедуру залучення українців та українок до ЗСУ. Саме механізм залучення призовників і визначатиме необхідну кількість.

Таку думку висловив начальник Управління преси та інформації Міноборони України Іларіон Павлюк. Він підтвердив, що законопроєкт про мобілізацію не містить жодної конкретної цифри щодо того, яку кількість людей слід призвати. Також Павлюк наголосив, що у документів йдеться передовсім про механізм призову, а він дозволить залучати людей швидко й у необхідній кількості. 

"Ми говоримо про створення того механізму, який приєднає до армії стільки людей, скільки потрібно. І вже далі цю цифру диктуватиме реальність бойових дій з одного боку, і здатність, власне, цього мобілізаційного механізму залучити людей до війська, здатність держави за певний час певну кількість людей усім забезпечити", — пояснив Павлюк.

Також Павлюк визнав, що за документом неможливо одномоментно запустити усі необхідні для мобілізації українців механізми. Окремі положення вимагають відповідної нормативної бази. Втім, Міноборони дуже зацікавлене у тому, щоб всі механізми запрацювати якнайшвидше. Щодо термінів ухвалення законопроєкту про мобілізацію  — Павлюк сподівається, що документ затвердять швидко, але жодних термінів при цьому представник Міноборони не назвав. 

"Там багато механізмів треба створювати. Це стосується багато чого, багато положень вимагають ще окремої нормативної бази. Це нормально. Інша справа, що в умовах війни ми прагнемо, щоб це якнайшвидше запрацювало. Роботи ще багато", — повідомив він.

Чому законопроєкт про мобілізацію можуть не прийняти?

Адвокат Ігор Фещенко пояснив, що у теперішньому вигляді законопроєкт про мобілізацію в Україні має мало шансів на те, що його ухвалять. Причина у тому, що документ містить низку положень, що не відповідають чинному українському законодавству. Також у документі не врегульована ціла низка нормативних положень. Відтак, деякі положення законопроєкту можуть залишитися, а окремі - зникнути.

Фещенко вважає, що у законопроєкті про мобілізацію залишать положення, коті стосуються термінів служби у 36 місяців, зниження призовного віку з 27 років до 25 років, відстрочки від мобілізації для осіб з інвалідністю усіх груп, причин неявки до ТЦК. Утім положення про повторне проходження ВЛК особами з інвалідністю, а також про обов'язкову реєстрацію в електронному кабінеті військовозобов'язаного можуть прибрати.

Коли можуть прийняти законопроєкт про мобілізацію?

Глава фракції "Слуга народу" Давид Арахамія вважає, що голосування за новий законопроєкт про мобілізацію у першому читанні може відбутися 6 лютого. Арахамія передбачає, що проти документа голосуватимуть дві опозиційні політичні сили. Тому прийняти його в цілому не вийде. Утім, після нетривалої перерви документ можуть проголосувати 13-14 лютого у другому читанні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube