Оприлюднений законопроєкт про мобілізацію вдосконалять: адвокат пояснив, які норми приберуть, а які залишать

Адвокат Ігор Фещенко каже, що оприлюднений законопроєкт про мобілізацію прийнятий не буде

Оновлений законопроєкт про мобілізацію вдосконалять
Моібілзація в Україні

Кабмін оприлюднив оновлений законопроєкт № 10449 про мобілізацію в Україні. Утім у такому вигляді, який він має зараз, шанси на схвалення документа, невеликі. Частину положень цього законопроєкту цілком можуть прибрати, а частину - залишити. 

Про те, які положення оновленого законопроєкту мають право на існування, а які, швидше за все з нього зникнуть, розповів адвокат Ігор Фещенко для "Україна на часі".

За словами Фещенка, цей законопроєкт про мобілізацію не буде схвалений. Причина у тому, що він містить положення, що не відповідають законодавству України.

"Цей законопроєкт не буде прийнятий. Я більш ніж про це впевнений, тому що він містить дуже багато норм, які не відповідали б можливостям законодавства, а також адміністративному ресурсу, щоб усе це втілити у життя", - пояснив Фещенко.

 

Які положення законопроєкту про мобілізацію залишаться?

Фахівець наголошує, що положення щодо чітких термінів служби у 36 місяців, зниження призовного віку з 27 років до 25 років, відстрочка від мобілізації для осіб з інвалідністю усіх груп, причини неявки до ТЦК цілком прийнятні. Ці положення з високою долею вірогідності у документі залишаться. Їх прибирати не будуть.

Які положення законопроєкту можуть прибрати?

Водночас повторне проходження ВЛК особами з інвалідністю можуть із законопроєкту прибрати. Це стосується й створення так званого "електронного кабінету" військовозобов'язаного.

"Положення про те, що кожна особа (з інвалідністю - ред.) повинна повторно пройти ВЛК для мене це здається все-таки трохи нереальним, тому що на це потрібно витратити дуже багато часу. Зараз ТЦК не дуже вільні, у них мало вільного часу, тому мені здається, що це буде дуже велика завантаженість і вона дасть якісь перебої у роботі", - пояснює адвокат.

Фещенко також вважає цілком нереальним положення щодо створення електронного кабінету військовозобов'язаного, у якому мала б відбуватися звірка та оновлення даних призовників. На думку адвоката, це положення має шанси зникнути із законопроєкту.

"По-перше, як зобов'язати людину створити цей електронний кабінет? Навіть якщо цей обов'язок буде прописаний у законі, яка буде за нього відповідальність? Відповідальність не передбачена. Таким чином якось притягнути людину до відповідальності неможливо. Якщо людина взагалі користується не сенсорним телефоном, а кнопковим, або вона не знає, чи не має змоги це все зареєструвати, не володіє такими навичками?", - риторично запитує адвокат. 

Фахівець заявив, що за відсутність реєстрації в електронному кабінеті передбачено ряд санкції за рішенням суду. Зокрема передбачено арешт рахунків за рішення суду, утім не вказано суми, які планують арештовувати: йдеться про повне блокування рахунку, чи буде встановлена якась межа коштів, понад яку користуватися грошима буде не дозволено. 

"Для мене дуже важко уявити саме оці міри, до якої відповідальності  (за відсутність реєстрації в електронному кабінеті військовозобов'язаного - ред.) і як людину можна притягнути до відповідальності.Для мене це зараз не зрозуміло", - підкреслив адвокат. 

Які основні положення нового законопроєкту щодо мобілізації

У новому законопроєкті щодо мобілізації вУкраїні передбачені ряд змін. Йдеться про такі нововведення: 

  • зниження призовного віку з 27 до 25 років.
  • Місцеві адміністрації та органи влади зобов'язуються забезпечити прибуття призовників до ТЦК у строк, зазначений у повістці.
  • Для виїзду за кордон усім чоловікам  від 18 до 60 років, які не підлягають мобілізації, необхідно додатково пред'являти військовий квиток з відміткою про зняття з обліку.
  • Усі громадяни зобов'язані зареєструвати електронний кабінет, куди надсилатимуть повістки.
  • З'явитися до ТЦК слід або в строк, зазначений у повістці, або протягом 60 днів від початку проведення мобілізації, щоб уточнити свої дані.
  • Громадяни, які перебувають у запасі, можуть залучатися до робіт оборонного характеру.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube