Бронь від мобілізації: фізичні особи не зможуть самостійно "відкупитися" від призову - Наталуха

Усі чоловіки призовного віку мають бути готові до того, що їх можуть призвати на військову службу

Мобилізація в Україні
Голова Комітету ВР Дмитро Наталуха запевнив, що фізичні особи не зможуть самі себе бронювати від мобілізації

У Верховній Раді розглядають можливість бронювання громадян від мобілізації до ЗСУ. Але скористатися такою опцією зможуть лише підприємці за щомісячний платіж. Фізичним особам не можна буде забронювати собі місце від мобілізації.

Як заявив голова Комітету ВР з економічного розвитку Дмитро Наталуха, держава зацікавлена в бронюванні економічно активних гравців, які створюють користь для економіки. Тому таку можливість матиме лише бізнес.

Плату за бронь хочуть встановити сумою від 6 до 50 тисяч гривень. Не виключається варіант того, що така можливість не пройде, і для ФОПів застосують інший підхід.

"Деякі мої колеги кажуть, що якщо ставку зробити меншою, ніж 40 тисяч гривень за бронь, то не потрібно було й починати. Нібито мале наповнення бюджету. Представники великих підприємств із сотнями працівників кажуть так: поставте планку 6 тисяч гривень, ми не витягнемо", - розповів нардеп Наталуха.

Telegram oembed: https://t.me/informator_live/1403

Нагадаємо, 26 січня голова комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха розповів, що Верховна Рада розглядає концепцію бронювання співробітників за плату. Зокрема, бізнес щомісяця сплачуватиме кошти до бюджету за працівників, яких вирішать залишити на підприємстві.

Що передбачає оновлений законопроєкт про мобілізацію

30 січня Кабінет міністрів затвердив новий законопроєкт про посилення мобілізації в Україні і направив його до Верховної Ради. Документ містить певні напрацювання, які утворились після відкликання урядом з парламенту першої редакції ініціативи. 

У новому законопроєкті про мобілізацію, який Кабмін подав до Верховної Ради, вказан перелік осіб, які не підлягають призову. Серед осіб, яких точно не призовуть до лав ЗСУ, залишилися нардепи, студенти, інваліди всіх груп та ті, хто виховує трьох дітей. Судді та особи, хто має загиблих родичів, також звільнені від призову.

У новому законопроєкті щодо мобілізації в Україні передбачені ряд змін. Йдеться про такі нововведення:

  • зниження призовного віку з 27 до 25 років.
  • Місцеві адміністрації та органи влади зобов'язуються забезпечити прибуття призовників до ТЦК у строк, зазначений у повістці.
  • Для виїзду за кордон усім чоловікам  від 18 до 60 років, які не підлягають мобілізації, необхідно додатково пред'являти військовий квиток з відміткою про зняття з обліку.
  • Усі громадяни зобов'язані зареєструвати електронний кабінет, куди надсилатимуть повістки.
  • З'явитися до ТЦК слід або в строк, зазначений у повістці, або протягом 60 днів від початку проведення мобілізації, щоб уточнити свої дані.
  • Громадяни, які перебувають у запасі, можуть залучатися до робіт оборонного характеру.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube