Ситуація на фронті поки що дозволяє утримувати позиції наявними силами
Новий закон про мобілізацію, який Верховна Рада України мала б ухвалити у першому читанні на початку лютого, ймовірно, буде ухвалений пізніше. Швидше за все йдеться по березень 2024 року. Наявних на фронті сил вистачає для ведення бойових дій.
Інформацію про затягування з ухвалення закону про мобілізацію висловив народний депутат Сергій Нагорняк в інтерв'ю "Телеграфу". Він додав, що у документі більше не залишилось позитивних рішень.
"За моїми прогнозами, такий законопроєкт з’явиться не раніше березня. Наразі з поганих рішень намагаються обрати найоптимальніше, яке може бути сприйняте суспільством. Повторюсь, на жаль, хороших рішень вже не залишилось", - сказав нардеп.
Нагорняк пояснив, що ситуація на фронті поки що дозволяє утримувати позиції наявними силами. Втім, у багатьох бригадах спостерігається серйозна нестача особового складу.
"Тому мобілізація критично необхідна, щоб поповнити вже створені бригади, мова навіть не йде про нові підрозділи", - сказав Нагорняк.
Верховна Рада 11 січня відправила на доопрацювання урядовий законопроект про нові правила мобілізації. Парламент не захотів виносити документ на голосування після консультацій із військовим керівництвом країни. Тепер уряду слід внести зміни до найскандальніших норм законопроекту з урахуванням зауважень депутатів. Після цього документ знову буде внесений до парламенту.
Міністр оборони України Рустем Умеров повідомив, що уряд уже підготував новий проект закону про мобілізацію з урахуванням пропозицій парламенту. Умеров заявив, що законопроект встановить "чіткий термін служби" у ЗСУ. Також він передбачає можливість ротації та відпусток для мобілізованих.
Переговори щодо долі законопроекту тривають декілька тижнів. До останнього не зрозуміло, чи буде Рада приймати документ хоча б у першому читанні, чи забракує взагалі.
Тим часом, не виключено, що в Україні буде мобілізовано жінок. Таку думку висловила народна депутатка України Інна Совсун. Вона вважає, що це питання є справедливим та повністю відповідає положенням Конституції України.
Водночас, у Верховній Раді розглядається можливість впровадження системи платежів за відстрочку від мобілізації працівників. Згідно з цією ініціативою, підприємства можуть за свої кошти бронювати певну кількість військовозобов'язаних, які визначаються як критичні для нормального функціонування бізнесу.
Ціна питання - близько 20 тисяч гривень на місяць. Така сума може бути занадто високою для багатьох підприємств, особливо малого та середнього бізнесу.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.