У Міненерго відкинули можливість транзиту газу з рф до Європи після 2024 року, - Bloomberg

Читать на русском

Натомість ЄС має зберігати свій газ у сховищах України, закликав міністр Герман Галущенко

Читать на русском
Герман Галущенко
Без російського газу можна спокійно прожити, стверджує посадовець

Натомість ЄС має зберігати свій газ у сховищах України, закликав міністр Герман Галущенко

Міністр енергетики України Герман Галущенко заперечив можливість укладання будь-яких угод, які б дозволили транзит російського газу через країну в Європу. Замість купівлі газу в росії посадовець запропонував Європі зберігати паливо у підземних сховищах в Україні. Наразі держава може зберігати 15 мільярдів кубометрів - це на 1 кубометр більше, ніж транзитом проходило через Україну у 2023 році.

Наразі, хоч і в менших обсягах, транзит російського газу в Європу через Україну триває. Цей дозволяє покривати більшу частину попиту в Австрії, Угорщині та Словаччині. Про це йдеться у матеріалі агентства Bloomberg.

"Я не бачу такої можливості. На столі немає жодних можливих рішень (щодо продовження постачання російського газу через Україну). Ми готові це зупинити. Якщо хтось сказав, що це критичне питання для виживання взимку, що це питання безпеки постачання - це одна ситуація. Але я не бачу цієї ситуації", - сказав Галущенко. 

Видання зазначає, що ЄС і Україна раніше заявляли, що не будуть переглядати існуючий контракт, але деякі учасники ринку оптимістично дивляться на можливість приватних угод щодо доставки палива до Європи. Таким чином Галущенко відкинув цю можливість. Замість того, щоб продовжувати купувати російський газ, Галущенко закликав більше європейських країн зберігати паливо у величезних підземних резервуарах України.

"Я вважаю, що це справедливо. Не кажіть, що ми не можемо жити без російського газу", - сказав глава Міненерго.

Агентство нагадало, що російський газ досі надходить до ЄС через Туреччину, і вона є другим за величиною постачальником зрідженого газу до Західної Європи після США. Офіційні особи ЄС раніше стверджували, що блок повинен зменшити свою залежність від москви щодо газу.

Чи продовжуватиме Україна транзит газу з рф до Європи

Нагадаємо, 24 січня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо після перемовин з премʼєром України Денисом Шмигалем заявив, що Україна нібито готова пропускати російський газ через свою територію навіть після закінчення поточної угоди про транзит у 2024 році. Проте прем’єр-міністр України Денис Шмигаль згодом заявив, що Київ не вестиме з росією переговорів про продовження транзиту.

Під час пресконференції 4 березня Шмигаль вже заявив, що Україна все ж пропускатиме російський газ, якщо  про це з росією домовляться саме європейці.

"Ми мали неодноразові переговори з європейськими лідерами на базі Єврокомісії. Якщо європейські країни виступлять або консорціумом, або хтось із європейських партнерів виступить транзитером уже свого газу - ми готові таку послугу надавати. Тут ініціатива на боці ЄС і наших європейських партнерів", - сказав очільник українського уряду.

Глава "Оператора ГТС України" у свою чергу говорив, що Україна готова продовжувати транзит до 2027 року, але це є "дедлайном", який для себе позначила Європа.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Приєднуйтесь до нашої розмови про відмінності між українськими та російськими дронами, а також про процес запуску та посадки дронів Raybird-3. Ми також почуємо від Максима Левківського, яких безпілотних засобів не вистачає Україні. Не пропустіть ці цікаві розʼяснення!

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.