Австрія готується вийти з усіх угод на постачання російського газу

Читать на русском

Частка російського природного газу в енергобалансі Австрії у грудні 2023 року досягла 98%

Читать на русском
Австрія готується вийти з угод на постачання російського газу
Австрія і російський газ

Частка російського природного газу в енергобалансі Австрії у грудні 2023 року досягла 98%

Зіштовхнувшись із стабільно високим імпортом російського газу під час війни в Україні, Австрія прагне піти на більш радикальні кроки, зокрема розірвати довгостроковий контракт енергетичної компанії OMV на купівлю газу у російськьго "Газпрому". Цей контракт підписаний до 2024 року.

Про наміри вийти з угоди заявила міністерка енергетики Австрії Леонор Гевесслер. Вона підкреслила, що Австрія прагнула покінчити з десятирічною залежністю від російського газу одразу після того, як росія вторглася в Україну в 2022 році. Країна працює над пошуком альтернативних постачальників.

Гевесслер неодноразово заявляла, що Москва більше не є надійним партнером. Утім нафтова компанія OMV дала зрозуміти, що продовжуватиме купувати газ у російського "Газпрому" за контрактом, який діє до 2040 рік.

Гевесслер наголосила, що частка росії в імпорті газу Австрією зросла в грудні до 98% з 76% місяцем раніше. Таке зростання є рекордним.

"Ринок і енергетичні компанії, які входять до нього, не виконують своїх зобов’язань щодо зменшення залежності від російського газу у достатній мірі. Диверсифікація нашого імпорту газу просувається надто повільно", – сказав Гевесслер.

Будь-що позбутися залежності від російського газу

Гевесслер повідомила, що її міністерство доручає економічному аналітичному центру Wifo провести до літа дослідження про економічні наслідки припинення контракту. Також слід дослідити наслідки, які виникнуть від збереження залежності від російського газу.

"Ми повинні підготуватися до виходу з довгострокових контрактів OMV", – сказала вона.

Міністерство енергетики також планує зобов'язати компанії, що продають газ в Австрії, вживати конкретних кроків для зменшення частки російського газу. Воно розгляне правову основу для такої вимоги, яка потребує більшості у дві третини у парламенті, щоб стати законом.

Останні ракетні обстріли росією українських міст показали бажання агресора повернутися до знищення енергетичної інфраструктури. Авіаексперт Анатолій Храпчинський розповідає про те, що саме зараз найбільш необхідне для України - ракети ППО чи пришвидшення поставок літаків F-16.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.